banner22

ABD'nin California eyaletinde Pet Shop’lar sadece ‘kurtarılmış’ hayvanları satabilecek

ABD'nin California eyaletinde Pet Shop’lar sadece ‘kurtarılmış’ hayvanları satabilecek
banner32

ABD'nin California eyaletinde 1 Ocak'tan itibaren Pet Shop'larda (evcil hayvan dükkanlarında) sadece hayvan barınaklarından gelen kedi, köpek ve tavşanlar satılabilecek. California, ABD'de bu uygulamanın başladığı ilk eyalet olacak.

Yasağa uymayan işletmelere 500 dolar ceza kesilecek.

Hayvan hakları grupları yeni yasayı "olumlu bir adım" olarak nitelendirdi.

Bu gruplar, ticari kazanç için hayvan yetiştirilen bu sektörün giderek büyümesinin hayvanlara kötü muameleye zemin hazırladığını, birçok hayvanın fiziksel ve duygusal şiddete maruz kaldığını söylüyor.

ABD'deki barınaklara her yıl ortalama 6,5 milyon hayvanın getirildiği ve bunlardan 1,5 milyonunun uyutulduğu belirtiliyor.

California Eyalet Meclisi'nde 2017 sonunda kabul edilen yasayla Pet Shop'lardaki her hayyanın, barınaktan alındığını kanıtlayacak sertifikası olacak. Yasa, doğrudan hayvan sahiplerinden alınan hayvanlar için bir düzenleme içermiyor.

Yasa tasarısını sunan milletvekili Patrick O'Donnell, "Bu yasa, sadece 4 ayaklı dostlarımızın değil, hayvan barınakları için her yıl yüz milyonlarca dolar ödeyen vergi mükellefllerinin de yararına" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sarah Reeves
Sarah Reeves - 1 yıl Önce

Здравствуйте, читатель, меня зовут Сара Ривз из Австралии, я хочу засвидетельствовать, как мне удалось продать свои почки за 600 000 долларов после того, как я связался с доктором Брэдом Девленом онлайн. Для меня это была мечта, потому что меня много обманывали. Они заплатили мне через мой банковский счет после того, как я зарегистрировался в их больнице. Я мать-одиночка с четырьмя детьми без отца, жизнь была для нас очень трудной и невыносимой, но когда я продал одну из моих почек в больницу "SUN WAYHOSPITAL «Моя история полностью изменилась, теперь я могу обслуживать себя и детей, у меня есть заведения, я построил новый дом и купил себе хорошую машину, и у меня все еще есть больше денег на моем банковском счете, чтобы жить своей жизнью. Брэд Девлен из больницы почек, вы настоящий и добрый. Если вы хотите зарабатывать деньги, продавая свои почки, я настоятельно рекомендую вам связаться с доктором Брэдом по электронной почте (drbraddevlen106@outlook.com). Ваша история кардинально изменится.

SIRADAKİ HABER