"Almanlar bu yaz tatile gidemeyecek"

"Almanlar bu yaz tatile gidemeyecek"
banner83
banner80

Koronavirüs nedeniyle gerek Almanya'da gerekse tatil ülkelerinde alınan önlemler yaz tatili planlarını da etkiledi. Alman Hekimler Birliği Başkanı, yurt dışı tatil seyahatlerinin bu yaz mümkün olmayacağı görüşünde.

Almanya Hekimler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaların yaz tatili dönemini de etkileyeceği uyarısı yaptı.

Reinhardt, "Almanların bu yaz yeniden tatil seyahatlerine çıkabileceğine inanmıyorum" dedi.

"Şu andan itibaren zeki adımlarla kademeli olarak normal günlük yaşama dönülmesi" durumunda bile salgının etkilerinin yaza kadar süreceğini belirten Hekimler Birliği Başkanı, "Bu nedenle bu yazın farklı olacağını düşünüyorum. Muhtemelen alıştığımız gibi otomobile, trene, uçağa atlayıp tatile gidemeyeceğiz" diye konuştu.

banner69
İtalya, İspanya gibi tatil ülkelerinde de koronavirüs kaynaklı sorunların tatil dönemine kadar tamamen çözülebileceğini beklemediğini kaydeden Reinhardt, "Ancak kısmen sonbahar tatilinde ya da önümüzdeki yıldan itibaren tatile gidebileceğimizi umuyorum" dedi.

ALMANYA İÇİ TATİLDE PATLAMA BEKLENTİSİ

Almanya içinde de turizm sektörü krizden ağır etkilendi. Yurt içi turizm şirketleri, tatil için yurt dışına çıkmaktan kaçınacak Almanların ülke içinde tatil yapmasını umuyor.

Almanların ülke içi tatillerde tercih ettiği kuzey bölgelerinden Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Turizm Birliği (TMV), tüm eyaletlerdeki yaz tatili döneminin Ağustos, Eylül aylarına ertelenmesi önerisinde bulundu. Almanya'da eyaletlerin farklı tatil dönemleri bulunuyor.

Kuzey eyaletlerinden Schleswig-Holstein'ın Ekonomi Bakanı Bernd Buchholz da, pek çok kişinin tatil için yurt dışına çıkmayı tercih etmeyeceğini belirterek, yurt içi turizmde patlama yaşanabileceğini kaydetti.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER