banner22

Angelina Jolie Bangladeş’te kampları ziyaret etti

Angelina Jolie Bangladeş’te kampları ziyaret etti
banner32

İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Myanmarlı yetkililere, "Arakan eyaletinde yaşayanlara uygulanan şiddete son verilmesi için gereken yükümlülükleri yerine getirmeleri" çağrısında bulundu

Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Bangladeş’te Arakanlı Müslümanların kaldığı kamplardan bazılarını ziyaret etti.

ARAKANLI MÜSLÜMANLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

ARAKANLI MÜSLÜMANLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Dhaka Tribune’de yer alan habere göre, ABD’li aktris Jolie, ziyaret kapsamında Myanmar’daki katliamdan kaçarak 1,5 yıl önce Cox’s Bazar’daki Kutupalong kampına sığınan Arakanlı Müslümanlar ile bir araya geldi.

Jolie, burada, Myanmarlı yetkililere "Arakan eyaletinde yaşayanlara uygulanan şiddete son verilmesi ve onların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için gereken yükümlülükleri yerine getirmeleri" çağrısında bulundu.

Angelina Jolie’nin, ziyaret kapsamında, Bangladeş’in başkenti Dakka’da Başbakan Şeyh Hasina ve diğer yetkililerle görüşmesi bekleniyor.

1 MİLYONA YAKIN ARAKANLI SIĞINDI

1 MİLYONA YAKIN ARAKANLI SIĞINDI

Bangladeş, toplam 1 milyona yakın Arakanlı Müslüman’a ev sahipliği yapıyor. Jolie, 2015’te Myanmar’da ve 2016’da da Hindistan’da yerinden edilmiş Arakanlı Müslümanları ziyaret etmişti.

ETNİK TEMİZLİK

ETNİK TEMİZLİK

Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, 25 Ağustos 2017’den sonra Arakan’daki baskı ve zulümden kaçıp Bangladeş’e sığınanların sayısı 730 bine ulaştı. Uluslararası insan hakları kuruluşları, yayımladıkları uydu görüntüleriyle yüzlerce köyün yok edildiğini kanıtladı.

banner33
YORUM EKLE
banner38
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51