California'da 40 milyon insanın evden çıkması yasaklandı

California'da 40 milyon insanın evden çıkması yasaklandı
banner32
banner78

New York'tan sonra ABD'de salgının en fazla etkilediği California eyaletinde, koronavirüs salgını nedeniyle eyalet genelinde ‘evde kalma emri’ çıkarıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ABD'de hızla yayılıyor. Ülkede önlemler ise üst düzeyde...

ABD medyasına yansıyan haberlere göre, California Valisi Gavin Newsom, perşembe akşamı eyaletin 40 milyon sakinini kapsayacak şekilde 'evde kalma emri' verdi.

banner69
Vali Newsom, eyaletin sağlık sistemini çökertmekle tehdit eden koronavirüsün yayılmasını kontrol etmek için zaruri olmayan dolaşımın ikinci bir emre kadar kısıtlandığını belirterek, “Şimdi zor kararlar alma zamanı, gerçeği kabul etmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Valinin emri çerçevesinde, insanlardan evlerinde kalmaları istenirken, tıbbi ve gıda gibi asli ihtiyaçların temini için ise evlerden çıkılabileceği kaydedildi.

Eyaletteki restoran gibi iş yerlerinin ise evlere servis yapmak şartıyla açık kalabileceği belirtildi.

Eyalette 19 kişi hayatını kaybetti, 910 kişide virüs tespit edildi

California, 910 koronavirüs vakası ve 19 ölüm ile Washington ve New York'tan sonra ABD'de salgının en fazla etkilediği eyaletlerin başında geliyor.

Son güncellemelere göre New York, en az 5 bin 298 Kovid-19 vakası ile ülkede başı çekerken, onu 1376 teyid edilmiş vaka ile Washington eyaleti izliyor.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER