banner22

Dünyanın konuştuğu fotoğrafın nasıl çekildiği ortaya çıktı

Dünyanın konuştuğu fotoğrafın nasıl çekildiği ortaya çıktı
banner32

Dünyanın konuştuğu fotoğrafın nasıl çekildiği ortaya çıktı

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde, doğa parkındaki iki goril bakıcılarını taklit ederek selfie çektirdi. Fotoğrafı çeken bakıcı, o anları anlattı.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti‘nde, Virunga doğa parkında yaşayan iki goril kendilerini bebeklikten bu yana büyüten ve koruyan muhafızlarla selfie çektirdi.Fotoğrafta iki gorilin, iki ayak üstünde korumalarını taklit ederek poz verdikleri görülüyor.

“TELEFONU GÖRÜNCE KAMERAYA BAKTILAR”

Fotoğrafı çeken bekçilerden Mathieu Shamavu, fotoğrafın çekildiği andan önce Ndakazi and Ndeze adlı gorillerle birlikte yürüyüş yaptıklarını söyledi. Bekçi, verdiği röportajda ”Onların rahatlamaları için serbestçe gezebilmelerine izin vermiştik. Neler olduğunu merak ediyorlardı. Bu sırada ayağa kalktılar, bu çok görülmeyen durumun fotoğrafını çekebilmek için telefonumu çıkardım. Telefonu görünce, ellerindekileri bırakıp öylece kalakaldılar ve kameraya baktılar” şeklinde konuştu. Annelerinin 2007 yılında öldürülmesinden sonra parkta yaşamaya başlayan gorillerin insanları taklit ettiğini söyleyen Shamavu, ”Her zaman onlarla birlikteyiz. Onları doğal ortamlarında koruyup, besliyor ve birlikte yürüyüş yapıyoruz. Bu yüzden bize alıştılar. Bizden başkası bu fotoğrafı çekemezdi” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER