EN BÜYÜK KÜRESEL FİNANS BREXIT'E RAĞMEN MERKEZİ LONDRA

   İngiltere’nin başkenti Londra, Avrupa Birliği’nden  ayrılma sürecine  ilişkin belirsizliklere rağmen dünyanın...

EN BÜYÜK KÜRESEL FİNANS BREXIT'E RAĞMEN MERKEZİ LONDRA
banner32

 

 

 

İngiltere’nin başkenti Londra, Avrupa Birliği’nden  ayrılma sürecine  ilişkin belirsizliklere rağmen dünyanın en büyük finans merkezi olma özelliğini korumaya devam ediyor.

 

banner69
AA muhabirinin düşünce kuruluşu Z/Yen tarafından hazırlanan Küresel Finans Merkezleri Endeksi’nden derlediği verilere göre İngiltere’nin başkenti Londra, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecine rağmen (Brexit) bu yıl yine dünyanın en büyük finans merkezi olarak ilk sıradaki yerini korudu.

Londra’yı sırasıyla New York, Hong Kong, Singapur ve Tokyo takip etti.

Bu yıl finans ilk beş finans merkezi içerisinde dikkati çeken ise Londra’nın en büyük finans merkezi olarak ilk sırada yer almasına rağmen ardından gelen New York, Hong Kong, Singapur ve Tokyo’nun arayı kapatmaya başlaması.

Örneğin Londra bu yıl 14 puan yükselerek 794 puanla birinci sıradaki yerini korurken, New York 37 puan yükselerek 793 puanla ikinci sırada, Hong Kong 37 puan yükselerek 781 puanla üçüncü sırada, Singapur 23 puan yükselerek 765 puanla dördüncü sırada ve Tokyo 24 puan yükselerek 749 puanla 5. sırada yer aldı.

Şangay altıncı sıradaki, Toronto ise yedinci sıradaki yerini korurken, bu yıl San Francisco dokuz basamak yükselerek sekizinci sıraya yerleşti.

Sidney bu yıl bir basamak düşerek dokuzuncu sırada, Boston ise dokuz basamak yükselerek onuncu sırada yer aldı.

İstanbul ise bu yıl iki basamak yükselerek 76. sıraya yerleşti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER