EN GÜÇLÜ ROKET SPOR ARABAYLA BİRLİKTE UZAYA GÖNDERİLDİ

 TESLA'NIN ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ ELON MUSK'IN SAHİBİ OLDUĞU UZAY ARACI VE ROKET ÜRETİCİSİ SPACEX, DÜNYANIN EN GÜÇLÜ...

EN GÜÇLÜ ROKET SPOR ARABAYLA BİRLİKTE UZAYA GÖNDERİLDİ
banner94
banner90

 

TESLA'NIN ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ ELON MUSK'IN SAHİBİ OLDUĞU UZAY ARACI VE ROKET ÜRETİCİSİ SPACEX, DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ROKETİ FALCON HEAVY'İ UZAYA GÖNDERDİ 

banner91

Amerikan uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX, dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'i uzaya fırlattı.

Tesla'nın üst düzey yöneticisi milyarder girişimci Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in ürettiği Falcon Heavy'i roketi Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi'nden başarılı bir şekilde fırlatıldı.

Falcon Heavy Mars'a doğru yol alırken, fırlatıldıktan kısa bir süre sonra kapsülden ayrılan iki roket Dünya'ya döndü, üçüncüsünün ise Atlantik Okyanusu açıklarına inmesi bekleniyor. Dönen bu roketler yeniden kullanılabilecek.

Heavy Falcon roketi, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından 45 yıl önce aya gönderilen ilk insanlı uçuşta kullanılan roketten sonra özel bir şirket tarafından uzaya fırlatılan en güçlü roket olma özelliğini taşıyor.

Yaklaşık yüz bin kişi SpaceX'e ait dünyanın en güçlü roketinin fırlatılma anını izlemek için bölgeye akın ederken, milyonlarca kişi roketin yükselişini canlı yayınlardan izledi.

TESLA’NIN ELEKTRİKLİ SPOR ARABASI DA UZAYA GÖNDERİLDİ

Heavy Falcon roketinin içine Tesla üretimi elektrikli spor bir araba da yerleştirildi. Kırmızı Roadster'in sürücü koltuğuna da astronot kıyafeti giyen cansız bir manken oturtuldu.

Kapsülün güneş yörüngesinde yüzlerce, hatta milyonlarca yıl dönmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER