ESAD YANLISI GRUPLAR GERİ DÖNDÜ

 Suriye'de Esad yanlısı grupların Afrin bölgesinden geri çekildiği bildirildi.Anadolu Ajansı, Afrin'e ilerleyen terörist grupların...

ESAD YANLISI GRUPLAR GERİ DÖNDÜ
banner83
banner80

 

Suriye'de Esad yanlısı grupların Afrin bölgesinden geri çekildiği bildirildi.

Anadolu Ajansı, Afrin'e ilerleyen terörist grupların topçu ateşi üzerine geri döndüğünü duyurdu.

Lübnan merkezli Hizbullah'ın askeri medya birimi, Suriye hükümetini destekleyen "Halk Birlikleri"nin Afrin bölgesine girmeye başladıklarını ileri sürmüştü.

Anadolu Ajansı ise, Afrin'e ilerleyen terörist grupların topçu ateşi üzerine geri döndüğünü duyurdu. 

Esad yanlısı grupların Nubul kasabasının kuzeyindeki El-Ziyara geçiş noktasından Afrin'e geçtikleri belirtilmişti.

SURİYE: “TSK, AFRİN'E GİREN GÜÇLERİ BOMBALADI“

Suriye devlet televizyonu da , "TSK, Afrin'e giren güçleri bombaladı" iddiasında bulunmuştu.

AĞAR: “TÜRKİYE'Yİ TUZAĞA DÜŞÜRME ÇABASI”

Gelişmeyi NTV yayınında değerlendiren güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, "Bir tahrik, provokasyon var. Silahlı Şii milis olduğu ifade edilen konvoyun arkasında kim var? Bu konuda soğukkanlı bir refleks ortaya konup doğru çözümlenmezse PKK'nın amacına hizmet eder. Burada Türkiye'yi de mezhebi ayrımcılığın içine sokarak bir başka tuzağın içine düşürme, bir tahrik var açık. Bizi provoke etmeye çalışan ve bizi bir takım oldu bittiler içine sokmaya çalışan tuzaklar çıkıyor. Rejime yarar bir fotoğraf olmadığı da aşikar. Suriye'yi parçalayan bir örgüt var. Bunun karşılığında Suriye'nin üniter yapısından yana tavır koyan Türkiye var" dedi.

ERDOĞAN "SONUÇLARI OLUR" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı telefon görüşmesinde "Suriye rejimi bu yola girerse sonuçları olur" uyarısında bulunmuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, da "Eğer rejim, YPG'yi temizlemek için girerse problem yok, YPG'yi korumak için giriyorsa bizi, Türk askerini hiç kimse durduramaz" açıklaması yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER