IRAK'TA ŞİDDETLİ YAĞIŞ İKİ GÜNDÜR ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

 ERBİL VE SÜLEYMANİYE’DE SU BASKINLARI VARIrak'ın Erbil ve Süleymaniye kentlerinde iki gündür etkili olan sağanak, su baskınlarına...

IRAK'TA ŞİDDETLİ YAĞIŞ İKİ GÜNDÜR ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR
banner32

 

ERBİL VE SÜLEYMANİYE’DE SU BASKINLARI VAR
Irak'ın Erbil ve Süleymaniye kentlerinde iki gündür etkili olan sağanak, su baskınlarına neden oldu.
Cuma günü başlayıp dün gece şiddetlenen yağışlar nedeniyle bazı ev ve iş yerleri su altında kaldı. Altyapının güçlü olmadığı Erbil'de yollarda biriken sular, araç sürücülerine zor anlar yaşattı. 
Şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinde 1,5 metreye kadar su baskını meydana geldi. 
Kentteki sanayi sitesinde araç yedek parça malzemeleri satan Siyamend Rahman, AA muhabirine, "Şiddetli yağmurdan sonra acele bir şekilde sabah erkenden dükkâna geldim. Yağmur nedeniyle 1,5 metre suyun dükkânın içine girdiğini gördüm. 50 bin dolarlık zararım var." dedi.
Rahmen, geçen yıl da aynı durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. 

banner69
Erbil'in eski mahallelerinden Gılkan'da evini su basan Muhlis Sadık ise komşuları sayesinde canlarını kurtardıklarını dile getirdi. 
Sadık, "Tüm ev ve eşyalarımız su altında kaldı. Sabaha karşı komşularımızın haberdar etmesi ve yardımları sayesinde kurtulduk." dedi. 
- Süleymaniye'de 3 kişi boğulmaktan kurtarıldı 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin bir diğer kenti Süleymaniye'de de şiddetli yağış, İran'dan gelen nehir sularının yükselmesine neden oldu. 
Süleymaniye'nin Kelar ilçesinde polis müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçeye yakın Sirvan Nehri'nde taşkın meydana geldiği, çay sularının taşmaya başladığı, su akıntısına kapılmak üzere olan 3 gencin kurtarıldığı belirtildi.
İlçedeki emniyet güçleri, halkın su akıntılarından uzak durması uyarısında bulundu. 
Irak'ın başkenti Bağdat'ta da önceki gün aşırı yağışlar nedeniyle birçok ev ve iş yeri su altında kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER