banner22

Prens Harry ve Düşes'in ev tadilatı olay oldu

Prens Harry ve Düşes'in ev tadilatı olay oldu
banner30

İngiltere'de Prens Harry ile Sussex Düşesi Meghan Markle'ın Nisan'da taşındıkları evin tadilatının 2,4 milyon sterline mal olduğu açıklandı.

Prens Harry 6 Mayıs'ta Archie adını verdikleri oğlu için masraftan kaçınmadı. Prens Harry ile Sussex Düşesi Meghan Markle'ın, Nisan'da taşındıkları evin tadilatının vergi mükelleflerine 2,4 milyon sterline (yaklaşık 3 milyon dolar) mal olduğu açıklandı.

İÇ DEKORASYON MASRAFLARINI KARŞILADILAR

Windsor Sarayı yakınlarındaki Frogmore Cottage, beş ev birleştirilerek genişletildi. Evin iç dekorasyonunun masraflarının çift tarafından karşılandığı belirtiliyor.

2018-19 döneminde Hazine, Kraliçe 2'nci Elizabeth'e 82 milyon sterlin kaynak aktardı. Bu paranın 33 milyon doları Buckingham Sarayı'nın tadilatında kullanılacak.

KRALİÇE'NİN BU YILKİ HARCAMALARI GEÇEN YILA GÖRE ARTTI

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamaya göre Kraliçe'nin geçen yılki harcamaları 67 milyon sterlin oldu. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 41'lik bir artış anlamına geliyor. Paranın büyük bölümünün yine Buckingham Sarayı ve kraliyet ailesine ait diğer konutların tamirinde kullanıldığı belirtildi.

HARCAMALAR KAMUOYUNUN HASSAS KONUSU

BBC muhabiri Jonny Diamond, kraliyet ailesinin harcamalarının kamuoyunda hassas bir konu olduğunu, Buckingham Sarayı'nın evin masraflarını bu yüzden açıkladığına dikkat çekiyor.

"TAŞINDIKLARI EVİN MASRAFINI NEDEN KARŞILAMIYORLAR"

Muhabirimiz, "Şimdi çiftin neden Kensington Sarayı'ndan ayrıldığı ve bunu gerçekten çok istedilerse taşındıkları evin tadilatının masraflarını neden kendilerinin karşılamadığı sorulacak" dedi.

Prens Harry ve Düşes Meghan'ın ev tadilatı, İngiltere'ye 2,4 milyon sterline mal oldu

YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner25