banner22

Putin, Kızıl Meydan’da hokey oynadı

Putin, Kızıl Meydan’da hokey oynadı
banner32

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’daki Kızıl Meydan’da kurulan buz pistinde Gece Hokeyi Ligi (NHL) yıldızlarıyla hokey maçı yaptı. Rus liderin takımı 14:10 skorla yendi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızıl Meydan'daki kurulan buz pistinde NHL yıldızlarıyla dostluk maçı yaptı. Putin'in takımında Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve eski hokeyciler Aleksey Kasatonov, Pavel Bure ve Vyaçeslav Fetisov yer aldı.

​Maçı 14:10 skorla Putin’in takımı kazandı. Rusya lideri maçta birden fazla gol attı.

Maç sonrasında konuşan Putin Moskova’ya ziyarette bulunan Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko’yu da hokey maçına davet ettiğini ve onunla daha sonra birlikte oynamak için anlaştıklarını ifade etti. Rus lider bu tür maçların dinlenmenin yanı sıra hokey sporunun kıdemlilerine teşekkür etme imkanı sunduğunu ekledi.

Putin “Böylece kıdemli hokeycilerin bu spora yaptığı, Rus sporuna yaptığı katkıları hatırlama, onlara katkılarından dolayı teşekkür etme fırsatı oluşuyor” dedi.

Lukaşenko’nun sözcüsü Natalya Eysmont, Putin’in yeni yılını kutlayan Belarus Devlet Başkanı’nın ona 4 çuval patates ve sala (Rusların jambon gibi tükettiği domuz yağı) hediye ettiğini söyledi.

Putin ile Lukaşenko’nun dünkü görüşmesi 3 buçuk saat sürdü.

NHL 2011 yılında Putin’in girişimiyle kurulmuştu. Sporcu kimliği ile bilinen 67 yaşındaki Putin, zaman zaman hokey oynuyor. Rus lider, ekim ayında Soçi’deki Valday Tartışma Kulübü’nde toplantıyı hızlıca bitirip hokey oynamak istemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER