RUS AJANIN ZEHİRLENMESİ... NEREDE ZEHİRLENDİĞİ TESPİT EDİLDİ

İngiltere ile Rusya arasında krize neden olan Rus ajana suikast girişimiyle ilgili yeni bir gelişme var. Rus ajanın nerede zehirlendiği tespit edildi....

RUS AJANIN ZEHİRLENMESİ...  NEREDE ZEHİRLENDİĞİ TESPİT EDİLDİ
banner83
banner80

İngiltere ile Rusya arasında krize neden olan Rus ajana suikast girişimiyle ilgili yeni bir gelişme var. Rus ajanın nerede zehirlendiği tespit edildi. Öte yandan Moskova’daki büyükelçilerini çağıran Avrupa ülkelerinin sayısı artıyor.

İngiltere ile Rusya arasında büyük siyasi krize neden olan Rus ajan Sergey Sripal'e suikast girişimi olayında önemli bir gelişme yaşandı. İngiliz polis yetkilileri yaptıkları açıklamada Rus Ajan Sergey Skripal ve kızı Yulya'nın nerede zehirlendiğiyle ilgili önemli bir ipucu ele geçirdiklerini belirtti. Yetkililer Skripal ve kızının zehirli maddeye yüksek ihtimalle evlerinin kapısının önünde maruz kaldığını ifade etti.Sergey Skripal ve kızı Yulya 4 Mart'ta İngiltere'nin Salisbury kentinde bir alışveriş merkezinde fenalaşarak yoğun bakıma kaldırılmış ve ikilinin sinir gazıyla zehirlendiği ortaya çıkmıştı.

RUS AJANIN ZEHİRLENMESİ

ÜÇ ÜLKE DAHA BÜYÜKELÇİLERİNİ ÇAĞIRDI

Yaşanan krizin ardından Avrupa ülkelerinin Rusya’ya karşı diplomatik tedbirler, sürüyor. Lüksemburg’dan sonra Slovakya, Portekiz ve Malta da Moskova’daki büyükelçisini geri çağırdı. Slovakya Dışişleri Bakanı Miroslav Layçak yaptığı açıklamada, 20 yıldan beri ilk kez Rusya Büyükelçisini geri çağırdıklarını söyledi. Maltalı yetkililer sosyal medyada yaptıkları açıklamalarda, ajan krizinde İngiltere’yi desteklediklerini ve bu sebeple büyükelçilerini geri çağırdıklarını belirtti. Portekiz Dışişleri Bakanlığı ise yayınladığı açıklamada büyükelçilerini ajan krizi sebebi ile geri çağırdıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER