banner22

AKEL, adaylarını resmen açıkladı

AKEL, adaylarını resmen açıkladı
banner32

AKEL Avrupa Parlamentosu seçimlerinde yarışacak 6 adayını dün resmen ilan etti. 
Haravgi “Kıbrıs Tek Başına Daha İyi Değil” başlıklı haberinde, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun da katıldığı aday tanıtım etkinliğinde, AKEL’in AP adayları Yorgos Yeorgiu, Athos Yeorgiu, Niyazi Kızılyürek, Yorgos Kukumas, Marina Nikolau ve Neoklis Silikiotis’in verdiği şu mesajları aktardı:
Yorgos Yeorgiu: “Özgür ve yeniden birleşmiş bir vatan, sosyal refah içerisinde bir Kıbrıs, saygın ve itibarlı bir Avrupa, hem burada hem soğuk Brüksel’de demokrasi için mücadele edeceğiz.” 
Athos Yeorgiu: “Artık yeter, yorulduk. Sosyal yapının bozulmasının, sosyal devletin dağılmasının, işte güvensizliğin kamu zenginliğinin özelleştirilmesinin karşısında duracağız.” 
“Milliyetçilik ve ırkçılıktan uzak, ortak bir vatan olacak bir Kıbrıs” vizyonunu ortaya koyan Niyazi Kızılyürek: “Milliyetçiler sadece bir etnik grubu, tek ulusu seviyor. Biz bir ülkeyi seviyoruz, bütün ülkeyi. Farkımız budur.” 
“Avrupa’nın, dünyayı sarsan devrimlerle, işçi ve kadın haklarına, demokrasi ve ekonomiye dair mücadele ve hareketlerle dolu tarihine işaret eden Yorgos Kukumas: “Bizim Avrupa’mız budur.” 
Marina Nikolau: “Hareketsiz oturmakla dünya değişmez. Hiçbir şey değişmez. Bu seçim ayağa kalkıp direnmek, cevap vermek için bir fırsattır.”
Neoklis Silikiotis: “15 yıldır Avrupa’daki en aktif Kıbrıs partisi AKEL’dir. Avrupa Birleşik Solu grubu ile birlikte toplum için, çalışanlar için, Kıbrıs’ımız için çalışıyoruz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER