Anastasiades: " Görüşme, yapıcı bir havada geçti"

Anastasiades: " Görüşme, yapıcı bir havada geçti"
banner80

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiades, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’le dün yaptığı görüşmede ‘bazı görüş ve düşünceleri’ geliştirdiğini belirtti.
 
Nicos Anastasiades, New York’ta Genel Sekreter’in Ofisi’nde gerçekleşen ve 20 dakika süren görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Genel Sekreter’le görüşmenin yapıcı bir havada geçtiğini bildirdi.

banner69

Anastasiades, “Görüşleri, düşünceleri liste yaptık, önkoşullar olmadan yapıcı bir diyaloğun nasıl yeniden başlayabileceğini konuştuk. Ben bazı görüş ve düşünceler geliştirdim. Kıbrıs sorunuyla ilgili her şeyin 27 Eylül’de Sayın Tatar’la bir araya geleceğimiz öğle yemeğinde de görüşülmesi üzerinde görüş birliğine vardık. Her şeyin düzgün gideceğini umalım ki Kıbrıs için yeni bir bakış açısı olsun” şeklinde konuştu.
 
Görüşmeye, Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides, Hükümet Sözcüsü Marios Pelekanos, Güney Kıbrıs’ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Andreas Hadjichrysanthou ve Diplomatik Ofisi Müdürü Pantelis Pantelides de katıldı.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER