Anastasiades, Spehar ile görüştü

Anastasiades, Spehar ile görüştü
banner83
banner80

Rum Hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou Anastasiades ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kıbrıs özel temsilcisi Spehar arasında yapılan toplantı sonrası,Anastasiadis’in, 9 Ağustos’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile gerçekleştireceği görüşme öncesi, Pazartesi sabah saat 10.30’da ulusal konseyin toplanması için çağrıda bulunduğunu söyledi.
Spehar Anastasiades'i , Barış gücünün görev süresinin yenilenmesi konusunda Güvenlik Konseyinde tartışılanlar hakkında bilgilendirdi, ve ikili Anastasiades'in  Akıncı ile yapacağı toplantı konusunda da konsultasyonda bulundu.
Rum Hükümet sözcüsü, Anastasades'in  müzakerelerin yeniden başlatılması adına, toplantıya pozitif bir tutumla katılacağını ifade etti.

banner69
Anastasiades'in isteğinin, gayri resmi toplantı aracılığıyla, hedefe ulaşmak için ihtiyaç duyulan her şeyin belirlenmesi olduğunu söyledi.
Spehar’ın toplantıya katılıp katılmayacağı yönündeki soruya da cevap veren Prodromou, Spehar’ın orada olacağını söyledi ancak liderlerin daha önce olduğu gibi serbest bir şekilde tartışabileceği olasılığını da dışlamadı. 
Anastasiadis ve Spehar arasındaki toplantı, Rum Liderin Limasol’daki evinde yapıldı ve yaklaşık 1 saat sürdü.

Anastasiades'in evinden ayrılırken sorulan sorulara cevap veren Spehar, 9 Ağustos toplantısı için herşeyin yolunda gittiğini belirtti.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER