ANASTASİADİS SEÇİMİN ARDINDAN KONUŞTU

 “KIBRIS’IN BİRLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM” Rum yönetimi başkanlığına yeniden seçilen Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ın...

ANASTASİADİS SEÇİMİN ARDINDAN KONUŞTU
banner83
banner80

 

“KIBRIS’IN BİRLEŞMESİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

 

Rum yönetimi başkanlığına yeniden seçilen Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ın yeniden birleşmesine ve adanın karşı karşıya bulunduğu sorunların çözümlenmesine kadar “kararlılıkla ve yorulmadan” çalışmaya devam edeceğini söyledi.

 

banner69
Lefkoşa’daki “Tassos Papadopulos-Eleftheriya” kapalı spor salonunda yapılan törenle cumhurbaşkanı ilan edilmesinin ardından Limasol’daki seçim çalışmalarını yürüten merkeze giden Anastasiades, Limasoluların %58’sinin kendisine oy verdiğini belirterek teşekkürlerini ifade etti.

 Geçen beş yıl boyunca tüm Kıbrıslıların Cumhurbaşkanı olarak hareket ettiğini ifade eden Anastasiades, gelecek beş yıl için de Kıbrıslıların Cumhurbaşkanı olarak hareket edeceğini vurguladı.

 Anastasiades, Kıbrıs’ın hala daha sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu söyledi ve bunun için içte birliğin sağlanmasının önemine işaret etti.

 Kıbrıs’ın yaşadığı en önemli sorununa (Kıbrıs sorununa) bir çözüm bulunması amacıyla “kararlılıkla ve yorulmadan” çalışmalarına devam edeceğini taahhüt eden Anastasiades, “birlik içinde ülkemizin yaşadığı en büyük sorununu ele alabileceğiz” dedi.

 

 Cumhurbaşkanı Anastasiades, “Tüm vatandaşlar; Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türklerin insan haklarına sahip olacağı ve karşılıklı saygı temelinde çağdaş Avrupalı bir devlet arzu ediyorum; yalnız böyle bir durumunda, kalıcı bir barış, daimi bir perspektif ve gençlerimiz için bir gelecek olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER