banner22

Billingslea: "Güney Kıbrıs kara para aklama mücadelesinde ilerleme kaydetti"

Billingslea: "Güney Kıbrıs kara para aklama mücadelesinde ilerleme kaydetti"
banner32

 Güney Kıbrıs’ta temaslarda buluna ABD’nin terörizmin finansmanıyla mücadeleden sorumlu Maliye Bakanlığı Müsteşarı Marshall Billingslea, Güney Kıbrıs’n kara para aklanması mücadelesinde büyük ilerleme kaydettiğini ifade etti.

Alithia gazetesi, iki günlük ziyaret için Güney Kıbrıs’a gelen ABD’nin terörizmin finansmanıyla mücadeleden sorumlu Maliye Bakanlığı Müsteşarı Marshall Billingslea’nın dün, Rum Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis ile bir araya geldiğini belirtti.

Habere göre Billingslea, Yeorgiadis ile birlikte yaptıkları ortak açıklamalar çerçevesinde Güney Kıbrıs’ın kara paranın aklanması mücadelesinde büyük bir ilerleme sağladığını ve mükemmel bir iş yaptığını söyledi.

Yeorgiadis’e hitaben “sizinle ve bakanlığınızla işbirliği yapmak istiyoruz” diyen Billingslea ileriki dönemde bu ilişkinin korunması ve yoğunlaştırılması temennisinde de bulundu.

Rum Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis ise açıklamasında Billingslea ile üçüncü kez bir araya geldiğini ve bunun iki ülke arasındaki özlü işbirliğini ortaya koyduğunu ifade etti.

Yeorgiadis iki ülkenin mükemmel siyasi ilişkilere sahip olduğunu bunun diğer alanlara da yayılması gerektiğini belirtti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER