banner22

İlk üçlü toplantı şubat ayında Lefkoşa’da yapılacak

İlk üçlü toplantı şubat ayında Lefkoşa’da yapılacak
banner32

Güney Kıbrıs Meclis Başkanı Dimitris Syllouris, Mısırlı meslektaşı Dr. Ali Abdel-Aal Sayyed Ahmed ile Kahire’de gerçekleştirdikleri görüşmede Kıbrıs, Yunanistan ve Mısır parlamentoları başkanları arasında şubat ayında Lefkoşa’da yapılması programlanan ilk üçlü toplantı konusunu ele aldılar.  
Syllouris ve Aal görüşmelerine ve yapılması planlanan Üçlü Görüşmenin Kıbrıs, Mısır ve Yunanistan halklarına getireceği olumlu sonuçlara özel bir ağırlık verdiler.

Meclis Başkanı, pazar akşamı Kahire’nin 45 kilometre doğusunda bulunan yeni İdari Başkentinde, Mısır için büyük bir öneme sahip en büyük Kıpti kilisesi ve en büyük Müslüman camisinin açılışı için gerçekleştirilen çifte tören için Mısır’da bulunuyor.
  
Mısır Parlamentosu Başkanı Syllouris’i sıcak bir karşılamayla kabul etti. Syllouris ise Mısırlı meslektaşına, kendini onurlandıran, Nil Ülkesinde gerçekleştirilen etkinliğe davetinden dolayı teşekkürlerini sundu.
 
İki parlamento başkanı aynı zamanda Kıbrıs ve Mısır parlamentoları arasındaki ilişkileri değerlendirme fırsatına da sahip oldular.

Meclis Başkanına ziyareti sırasında Kıbrıs’ın Mısır Büyükelçisi Haris Moritsis ve Temsilciler Meclisi Genel Müdürü eşlik ettiler.

banner33
YORUM EKLE
banner38
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51