İngiliz Bakandan Maraş mektubu

İngiliz Bakandan Maraş mektubu
banner78

İngiltere’nin Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Wendy Morton, İngiltere’nin Kıbrıs sorununa BM çerçevesinde bir çözüm bulunmasını ve kapalı bölge Maraş konusundaki kararları desteklediğini belirtti.

banner69
Fileleftheros ve diğer gazeteler, İngiltere’nin Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Wendy Morton’un, İngiltere’deki “Maraş Kökenli Rumlar Derneği” Başkanı Vasilis Mavru’ya gönderdiği yanıt mektubunda İngiltere’nin Kıbrıs sorununa BM çerçevesinde bir çözüm bulunmasını ve kapalı bölge Maraş konusundaki kararları desteklediğini belirtti.

Morton, Kıbrıs sorununa bulunacak bir çözümün tüm Kıbrıslılar ve bölge ülkelerinin faydasına olacağını belirtirken Kıbrıs sorununun çözüm çabalarına zarar verecek davranış ve açıklamalardan kaçınmaları gerektiği konusunda taraflara net görüş ilettiklerini de vurguladı.

Habere göre Morton ayrıca, ülkesinin kapalı bölge Maraş konusunda BM’nin 550 ve 789 sayılı kararlarını desteklediğini belirterek Maraş’ın durumunun, Kıbrıs sorununun çözümünün önemini bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER