Kıbrıs Cumhuriyeti 3 yeni PESCO programına katıldı

Kıbrıs Cumhuriyeti 3 yeni PESCO programına katıldı
banner32

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 3 yeni PESCO (Kalıcı Yapılandırılmış İşbirliği Savunma Anlaşması) programına katıldığı bildirildi.

Fileleftheros gazetesi, Kıbrıs Cumhuriyeti Savunma Bakanı Savvas Angelidis’in konuyla ilgili açıklamasında, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin şu 3 programa katıldığını açıkladığını yazdı:

1-Avrupa Ortak İstihbarat Okulu. Hedef, AB’deki askeri ve sivil personelin, NATO ve AB üyesi ülkelerin istihbarat hizmetleriyle iş birliği içerisinde, istihbarat alanında eğitilmesi. Programa Yunanistan ve Güney Kıbrıs katılıyor.

2-Yeni nesil orta menzilli füze sistemi geliştirilmesiyle ilgili olan Avrupa füze sistemi. Fransa, Belçika ve Kıbrıs Cumhuriyeti katılıyor.

3-Küçük ölçekli özel operasyonların yönetim ve denetiminin yapılacağı birleşik-taşınabilir yönetim ve denetim merkezi. Yunanistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti katılıyor.

banner56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökçe Kavak
Gökçe Kavak - 2 yıl Önce

Nicos Anastasiadis Türkçe biliyor mu ana dili gibi?

Gökçe Kavak
Gökçe Kavak - 2 yıl Önce

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çok fazla ve çok sayıda ve genel olarak güneyde ve diasporalarının tamamında Türkçe’ye de facto durum kazandırılmasını yönünde çalışmalar güçlü bir şekilde çok daha fazla hızlandırılmalıdır. Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tamamında (Kıbrıslı Rumlar da dahil Kıbrıslı Türkler de dahil). Bu çalışmayı sonuna kadar destekleyeceğim ve inanıyorum ki Birleşik Krallık da sonuna kadar destekleyecek.

Gökçe Kavak
Gökçe Kavak - 2 yıl Önce

Bu arada Kıbrıs Cumhuriyeti de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de yani (Birleşik) Kıbrıs Cumhuriyeti de İngilz İngiizcesi’ni çok iyi öğrenmelidir (1878’den biri bir Birleşik Krallık kolonisi olduğu için ve İngiliz Milletler Topluluğu’na 1878’den beri üye olduğu için).Birleşik Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tek bir İngilizcesi vardır o da İngiliz İngilizcesi’dir.

Gökçe Kavak
Gökçe Kavak - 2 yıl Önce

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Türkiye’deki Türkler de sıkı sıkıya Yunanca öğreniyorlar ve Yunanca mesajlar yazıyorlar, hatta benim bazı Yunanca mesajlarım var.

Gökçe Kavak
Gökçe Kavak @Gökçe Kavak - 2 yıl Önce

Η Δημοκρατία της Κύπρου, η Τουρκία έχει να θέλει ό, τι θέλετε, αν έχετε την ανάγκη ανταλλαγής από, για αυτό δεν πρέπει να παραμείνει στην περίπτωση να πάει στην Ελλάδα, αλλά αυτό θα πρέπει να δεν μπορεί να επιτραπεί από το στόμα.

SIRADAKİ HABER