Prodromu'dan Akdoğan'da çalınan bayrak ile ilgili açıklama: "Konu siyasileştirilmemeli"

Prodromu'dan Akdoğan'da çalınan bayrak ile ilgili açıklama: "Konu siyasileştirilmemeli"
banner32

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, Akdoğan’daki okuldan KKTC bayrağı ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın fotoğrafını çalan 16 yaşındaki Rum çocuk ile ilgili açıklama yaparak, “konunun siyasileştirilmemesi gerektiğini” söyledi.
Alithia gazetesi, Prodromu’nun Rum Haber ajansı KİPE’ye dün yaptığı açıklamalarda, bu olaydan siyasi açıdan istifade edilmeye ve olayın siyasileştirilmeye çalışılması halinde, KKTC ve Türkiye’nin bu kadar çok “yasadışı faaliyette” bulunarak “işgali devam ettirmeye ve yeni oldu-bittiler yaratmaya çalıştığı” şu günlerde, çok daha kışkırtıcı olacağınısavunduğunu yazdı.
Habere göre Prodromu, kimsenin “işgalin yarattığı oldu-bittileri ve işgalin sembollerini kabul etmediğini; ancak işgalin, kişisel eylemler ve duygusallıkla göğüslenemeyeceğini” savundu.

banner69
Prodromu, duygusal yüklenmeyi kesinlikle anlayışla karşıladıklarını; ama “işgalin göğüslenmesi ve sona erdirilmesi” çabasında mantıkla hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.
Bu eylemle söz konusu gencin kendini tehlikeye atmasının ötesinde, KKTC’deki kiliselerde ayin yapma imkanının tehlikeye girebileceğine işaret eden Prodromu, olayın, ayin için yapılan toplu ziyaret çerçevesinde gerçekleştiğine dikkat çekti.
 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER