Rum Lider, Slovenya’ya gidiyor

Rum Lider, Slovenya’ya gidiyor
banner32
banner78

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis iki günlük ziyaret için bugün Slovenya’ya gidiyor.
Alithia’nın Rum Başkanlık Sarayı’ndan yapılan açıklamaya dayandırdığı habere göre, bugün başlayacak Slovenya ziyaretinde Anastasiadis’e eşi, Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Sözcü Prodromos Prodromu ve Başkanlık Müsteşarı Vasilis Palmas eşlik edecek. Heyet 10 Ocak sabahı Güney’e dönecek. 

banner69
Anastasiadis, ziyaretin bugünkü bölümünde Sloven dengi Borut Pahor ile baş başa görüşme yapacak ve iki ülke arasında karşılıklı İşbirliği Memorandumu’na imza atacak. 
İkili ilişkiler, Kıbrıs sorunundaki gelişmeler, enerji, Güney Kıbrıs’ın bölge ülkeleriyle üçlü işbirlikleri, Brexit ve AB’nin geleceğiyle ilgili konuların ele alınacağı Anastasiadis-Pahor görüşmesi ve “İşbirliği Memorandumu” imzalanmasının ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Anastasiadis ziyareti çerçevesinde Slovenya Başbakanı Marjan Sarec ile de görüşecek, Slovenya Meclis Başkanı Dejan Zidan tarafından onuruna verilecek yemeğe katılacak. Rum Yönetimi Başkanı, ziyaretin ikinci günü olan yarın ise Pahor’un, onuruna vereceği yemeğe katılacak. Ziyaret çerçevesinde Hristodulidis’in Sloven dengi Miro Cerar ile görüşme yapacak. 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER