banner22

Rum makamları İranlı siyasi sığınmacının güvenilir olmadığına Google ve Wikipedi ile karar verdi

Rum makamları İranlı siyasi sığınmacının güvenilir olmadığına Google ve Wikipedi ile karar verdi
banner32

 Rum makamlarının, İranlı siyasi sığınmacının başvurusunu, Google ile Wikipedi’de yaptıkları araştırmada “güvenilir bilgilere ulaşamadıkları” gerekçesiyle reddettikleri bildirildi.
Politis gazetesi, İranlı sığınmacının ülkesindeki bir üniversitede çalıştığını ve bir dönem, İran’da başkan adayı olan Mostafa Moeen’e açık destek belirttiği için üniversiteden ihraç edildiğini ve hayatının tehlike altında olması nedeniyle Güney Kıbrıs’a gelerek siyasi sığınma başvurusunda bulunduğunu yazdı.
Gazete, görevli memurun Moeen’in aday olup olmadığına dair Google ile Wikipedi’den araştırma yaptığını ve aday olmadığı bilgisine ulaştığını; bu nedenle de İranlı sığınmacının “güvenilir olmadığına” kanaat getirdiğini ve başvurusunun reddedildiğini kaydetti.
Haberde, görevli memurun yanlış bilgi edindiği ve Moeen’in aday olduğu belirtilirken, İranlı sığınmacının mahkemeye başvurmak zorunda kaldığı belirtildi.
Gazete, İranlı sığınmacının başvurusunun reddedilmesi konusunun mahkemede görüşüldüğünü ve farklı sebeplerden dolayı, yeniden reddedildiğini yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER