RUM YÖNETİMİ'NİN ALDIĞI GEMİLER DENİZ ÜSSÜNE SIĞMADI

 Rum Savunma Bakanlığı’nın, Rum Milli Muhafız Ordusu bünyesine katılmak üzere 3 adet açık deniz gemisi aldığı, ancak bu gemilerin, “Mari”de...

RUM YÖNETİMİ'NİN ALDIĞI GEMİLER DENİZ ÜSSÜNE SIĞMADI
banner94
banner90

 

banner91
Rum Savunma Bakanlığı’nın, Rum Milli Muhafız Ordusu bünyesine katılmak üzere 3 adet açık deniz gemisi aldığı, ancak bu gemilerin, “Mari”de (Tatlısu) bulunan “Evangelos Florakis Deniz Üssü”ne sığmayacağının hesap edilmediği bildirildi.

Haravgi gazetesi, edindiği bilgilere dayanarak, bu durumun gemilerin alınmasının ardından fark edildiğini ve Rum Savunma Bakanlığı’nın, Meclis Savunma Komitesi’ne acil mektup göndererek, deniz üssünün genişletilmesi çalışmaları için gerekli olan yaklaşık 2 milyon Euro’luk ödeneği serbest bırakmasını talep ettiğini yazdı.

Genişletme çalışmalarının, ödeneğin serbest bırakılması beklenmeden başladığını kaydeden gazete, bu durumun Savunma Komitesi’ndeki milletvekillerine de sürpriz olduğunu ve gemilerin alım prosedürünün, büyüklük ve üsse sığma hesaplamaları yapılmadan nasıl başlatıldığı sorusunun yanıt beklediğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER