Rus iş insanları Güney Kıbrıs'tan kaçıyor

Rus iş insanları Güney Kıbrıs'tan kaçıyor
banner80

Güney Kıbrıs’ta faaliyet gösteren Rus iş insanları ve şirketlerin, yeni coğrafik pazarlar ve yeni sektörler bulmak amacıyla, Güney Kıbrıs’tan ayrılmaya başladıkları belirtildi. 
Fileleftheros gazetesi “Ruslardan Kaçış Dalgası” başlıklı haberinde, Rus iş insanlarının, Güney Kıbrıs’la bağlantılarının kesilmesinin sadece mevduatlarını çekme, hesaplarını kapatmakla sınırlı kalmadığını aynı zamanda şirketlerini de başka ülkelere taşıdıklarını belirtti. 

banner69
Rus iş insanlarının ve şirketlerin, Güney Kıbrıs’tan ayrılması ve çekilmesi olaylarının artık günlük bir olay haline geldiğine dikkati çeken gazete bu durumun,  avukatlık, muhasebe ve hizmet sektörü gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin gelirlerini baskı altına aldığını yazdı. 
Gazete haberinde Güney Kıbrıs’tan ayrılan Rus şirketlerin, Malta’ya kaydolduğunu, oradaki düzenleyici çerçevenin ve de AB’ye ulaşımın daha rahat olduğunu belirtti. 
Habere göre Rum Yetkili Muhasebeciler Birliği Genel Sekreteri Kiriakos İordanus,  Bloomberg’e yaptığı açıklamada, birlik üyelerinin, Çin, Hindistan, Orta Doğu ve Afrika gibi yeni pazarlardan müşteri arayışı içerisinde olduğunu ifade etti. 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER