Tatar, KKTC Cumhurbaşkanı sıfatıyla katılacağı için Antalya'daki foruma gitmeyecek

Tatar, KKTC Cumhurbaşkanı sıfatıyla katılacağı için Antalya'daki foruma gitmeyecek
banner94

Yunanistan’da faaliyet gösteren “Nea Dimokratia” partisi milletvekili Dora Bakoyanni ile eski Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu AB Komiseri Dimitris Avramopulos’un, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın 18-20 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Antalya Diplomasi Forumu’na “KKTC Cumhurbaşkanı” sıfatıyla katılıyor olması nedeniyle forumda yer almayacaklarını açıkladıkları bildirildi.

banner91
Alithia gazetesi, Bakoyanni’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ersin Tatar’ın foruma ‘yok hükmündeki’ KKTC Cumhurbaşkanı sıfatıyla katılıyor olması nedeniyle kendisinin söz konusu foruma katılmaktan vazgeçtiğini ifade ettiğini” yazdı.

Haberde, Avramopulos’un yaptığı açıklamada ise, forum organizatörlerini uyarmasına rağmen Tatar’ın foruma KKTC Cumhurbaşkanı sıfatıyla katılmasında ısrarcı olunduğunu ve bundan ötürü kendisinin foruma katılmaktan vazgeçtiğini ifade ettiği kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İslam Bahçe
İslam Bahçe - 1 yıl Önce

Bu nasıl bir başlık yarabbim?. Çıldıracağım. Gitmeyecek olan Tatar'mış gibi algılanıyor. Sizin haberciliğinizi de sizi haberci yapanı da çok çok seveyim.

SIRADAKİ HABER