VARNA ZİRVESİ ... ANASTASİADİS BORISOV'DAN BİLGİ ALDI

 Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in dün Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile telefon görüşmesi yaparak, Varna...

VARNA ZİRVESİ ... ANASTASİADİS BORISOV'DAN BİLGİ ALDI
banner32

 

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in dün Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile telefon görüşmesi yaparak, Varna zirvesi hakkında bilgi aldığı bildirildi.

 

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile telefonda görüştü

banner69
Anastasiadis Fileleftheros ve diğer gazeteler, bu görüşmeyi Rum Sözcü Prodromos Prodromu’nun twitter hesabından duyurduğunu bildirdi.

“Varna’dan Sonra Hiçbir Şey Değişmiyor” başlıklı habere göre Anastasiadis, Borisov’dan Varna zirvesi ve Türkiye-AB arasında konuşulanlar hakkında detaylı bilgi aldı.

Gazete, Varna’dan çıkan ana sonucun “şu anda Türkiye-AB ilişkilerinde hiçbir iyileşme olamayacak olmasına karşın en azından bir diyalog bulunuyor olması” olduğunu yazdı.

Aynı gazete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK), bölgedeki hak ve çıkarlarından vazgeçmesinin söz konusu olmadığını açıklayarak “Güney Kıbrıs ve Yunanistan’a “tehditkar mesajlar verdiğini” iddia etti.

Alithia da “Doğu Akdeniz’de Tek Bir Geri Adım Yok… Tayyip Erdoğan Varna Dönüşünde Kıbrıslı Türkler ve Rumlar Enerji Programına Birlikte Karar Vermezse Doğal Gazı Unutalım Dedi… Kıbrıs Sorununa Etkisi Büyük” başlık ve spotlarını attı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER