Arif Hasan Tahsin, ölümünün 7. Yıl dönümünde etkinliklerle anılıyor

Arif Hasan Tahsin, ölümünün 7. Yıl dönümünde etkinliklerle anılıyor
banner32

 KTÖS, Kıbrıs Türk Toplumunun varoluş mücadelesinin önde gelen isimlerinden Arif Hasan Tahsin’i, ölümünün 7. Yıl dönümünde etkinliklerle anıyor.

banner69
12 Aralık Perşembe akşam saat 19:00’da KTÖS’te gerçekleştirilecek anma etkinliğinde Arif Hoca’nın Kıbrıs sorununa bakışının ve Kıbrıs sorununda gelinen son durumun tartışılacağı panelin yanı sıra, Sol Anahtarı müzik grubu sahne alacak.

Anma etkinliği programı şöyle;

Açılış ve Konuşmalar: Arif Hoca’nın Kıbrıs Sorununa Bakışı, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil; Geçmişten Günümüze Müzakere Süreci, Prof. Dr. Yücel Vural; Görüşme Süreci, Cumhurbaşkanı Sözcüsü Barış Burcu; Resepsiyon; Müzik dinletisi: Sol Anahtarı 

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Erhan
Hasan Erhan - 12 ay Önce

Motosikletli resmi ters basmışsınız. Motosikletin plakasını okumaya çalıştığınızda görebilirsiniz. A.H. Tahsin'in eşi benim ilk öğretmenimdi. Yıl 1961-1962 ders yılının başlangıcında Laptaya tayin olmuşlardı. Kendisi de okul müdürü idi. Ben ilk okumayı, aritmetiği, ve o zamanki ilk okul derslerini, A.H. Tahsin'in eşinden almıştım. İsmini unuttum. Birinci ve İkinci sınıfta bu şekilde ders gördük, üçüncü sınıfta Ali Güran ve eşi Mübaccel Güran gelmişlerdi.

Arif Hasan Tahsinin eşnin ismini ve o zamanki walksvagen arabasının plakasını yazarsanız memnun olurum.

Saygılarımla

SIRADAKİ HABER