banner22

Colgate Afiş Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Colgate Afiş Yarışması’nın sonuçları açıklandı
banner30

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası’nın kasım ayındaki Diş Hekimliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde orta dereceli okullara yönelik düzenlediği Colgate Afiş Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Çeşitli okullarda öğrenim gören öğrencilerin toplam bin 8 eserle katıldığı yarışmanın jürisinde yer alanKıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant, Kültür Dairesi Güzel Sanatlar görevlisi Bedia Kale, Güzelyurt Kurtuluş Lisesi resim öğretmeni Tahsin Albulut ve Bülent Ecevit Anadolu Lisesi resim öğretmeni Mehmet İlkerli değerlendirmeyi yaparak sonuçları belirledi.

Yarışmanın ödül töreni ve sergisi 11 Mayıs Cumartesi günü Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği lokalinde saat 13.00’de düzenlenecek.

Diş Tabipleri Odası Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant’ın açıklamasına göre, yarışmada birincilik ödülü Değirmenlik Ortaokulu’ndan Salf Urrahman, ikincilik ödülü Bayraktar Ortaokulu’ndan Sıla Yılğın, üçüncülük ödülü Yakın Doğu Koleji’nden Elif Eylül Atsatan’nınçizdiği afişlere verildi.

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Özel Ödülü’ne Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Büşra Alçı layık görüldü.

Mansiyon ödülü alanlar ise şunlar:
“Bekirpaşa Lisesi’nden Tülay Sefer, TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nden Doruk Gülşenoğlu, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan Gülşah Tokdemir, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Hatice Akşahin Ve Buğçe Haşimoğlu, Yakın Doğu Koleji’nden Vedia Evre, Bayraktar Türk Maarif Koleji’nden Nehir Semin Ve Esra Bayhan, Değirmenlik Lisesi’nden Ceren Aydın Ve Aleyna Işık Bulut”

Afişleri sergilenmeye değer görülen öğrenciler ise şunlar:
“Doğu Akdeniz Doğa Koleji’nden Hayat Dönmez, Şht. Zeka Çorba Ortaokulu’ndan Dilara Gümüşsoy, Bayraktar Ortaokulu’ndan Berkay Yıldız, Zeydan Erbolat, Abdullah Kılıç, Meryem Aşan, Kuzey Kıbrıs Ted Koleji’nden Elif Duru Yazgı, Duru Çokkeser Ve Eylül Öztürk, Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu, İbrahim Ateş Sönmez ve Sude Cennet Güz ve İrem Yıdız, Değirmenlik Ortaokulu’ndan Pembe İyici, Aylin Turan ve Yezda Kaçar, Lapta Yavuzlar Lisesi’nden, Gamze Sarıoğlu, Ayşenur Şahin, Ayşegül Tekin, Aysima Aksoy ve Onur Ayda Çakmak Yakın Doğu Koleji’nden Ceyda Emre, Arel Zekai, Semra Turay, Yücel BesireSağkanat ve Esra Emirler, Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Aylin Akyüz, İlayda Teker, Selin Tek, Olgu Şimşir ve Irmak Çıkırık, Bayraktar Türk Maarif Koleji’nden Nisanur Dağ, Çiğdem Can, Ali Muhamedov ve Döne Kuşkomaz, Bekir Paşa Lisesi’nden Gülsün Hüdaoğluları, Selda Yıldız ve Azra Durak”

Derece alan ve sergileme alan 38 eser kitapçık halinde ölümsüzleştirilecek.

YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner25