14 Mart Tıp Bayramı mesajları

14 Mart Tıp Bayramı mesajları
banner83
banner80

ATAOĞLU

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Ataoğlu, mesajında, “Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgınla mücadelede fedakârca emeklerini ortaya koyan sağlık çaşılanlarının bu örnek davranışını takdirle karşılıyorum. Tüm dünyanın ve toplumumuzun pandemi sürecini en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde atlatmasını temenni eder, fedakarca hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ÇAĞMAN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Koral Çağman 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çağman mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Korona virüsü salgını ile mücadele ettiğimiz bu zorlu dönemde en büyük destekçimiz ve güvencemiz olan sağlık çalışanları, karşılaştıkları tüm güçlüklere rağmen, kutsal mesleklerini büyük bir özveri ve insanüstü gayretleri ile icra ederek bir kez daha iftihar kaynağımız olmuştur. Bu saygın ve onurlu meslekte fedekarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan tüm meslektaşlarım ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlar,  tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim”

ÇAVUŞOĞLU

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, tıp bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Çavuşoğlu yayınladığını mesajda, “Dünyamızı etkisi altına alan ve bir yılı aşkın süredir insanlığın mücadele verdiği Covid salgını, sağlığın, sağlık çalışanlarının ve sağlık sisteminin önemini en somut bir şekilde ortaya koymuştur. 

Bu salgın sırasında fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarımızı, 14 Mart Tıp Bayramı’nda selamlıyorum. Onların özverili çalışmaları ve değerleri katkıları sayesinde,  salgının en az sayıda insanımızın zarar göreceği şekilde atlatılması için yoğun bir mesai harcanmaktadır” dedi.

HOCANIN

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Prof. Dr. Hocanın mesajında, sağlık çalışanlarının değerinin pandemi sürecinde daha da fazla anlaşıldığını belirtti.
DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Hocanın mesajında sağlığın hayattaki en önemli değer olduğunu vurgulayarak, sağlık olmadığı zaman geriye kalan her şeyin anlamını yitirdiğini kaydetti.
Hocanın, “Bu süreçte bizlerin sağlığını korumak için, ailelerinden uzakta, özverili bir şekilde pandemiye ve diğer sağlık sorunlarına karşı mücadele veren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım. Sizlere sonsuz bir minnet borçluyuz” ifadelerini kullandı.

ÖZÇINAR

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği, 14 Mart Tıp Bayramı mesajında, halkı, salgın dolayısıyla seferber olan sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmek için kurallara uymaya çağırdı.
Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediyesi Başkanı Mahmut Özçınar, sağlık çalışanlarının önemine ve icra ettikleri mesleğin kutsallığına vurgu yaparak, her zaman büyük özveri ile ve zorluklar içerisinde görev yapan sağlık çalışanlarının bir yıldır Kovid-19 salgını ile de mücadele ettiğini hatırlattı.
Özçınar, “Tüm doktor ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, kendilerine teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER