“2. Yeşil Lefkoşa Yarışması” sonuçlandı

“2. Yeşil Lefkoşa Yarışması” sonuçlandı
banner83
banner80

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlediği ve bu yıl kapsam ve organizasyon olarak genişletilmiş şekliyle yeniden düzenlenen “2. Yeşil Lefkoşa Yarışması” sonuçlandı.

Şehrin yeşil dokusunu geliştirmek, yeşili ve bitkisel dokuyu sürdürülebilir kılmak, insanların bitkilerle huzur içinde yaşamasını teşvik etmek, yaşanılan çevreye sahip çıkmak, yeşille daha çok bütünleşmiş yaşam alanları oluşturmak amacı ile gerçekleştirilen yarışma ile “En güzel bahçe”, “En Güzel Balkon / Teras / Çatı” ve “En Güzel Hobi Bahçesi” belirlendi.

2. Yeşil Lefkoşa Yarışması jürisi LTB adına As Başkan Akın Aktunç, LTB Teknik İşler ve Kentsel Tasarım Komisyonu Koordinatörü Safiye Özaltıner, LTB Sağlık ve Çevre Komisyonu Koordinatörü Öykü Akcan, LTB Müdür Muavini Ferdiye Sav, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Nevter Zafer Cömert ve Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Erkurt Uluçam’dan oluştu. Yarışmanın Juri danışmanlığını ise LTB Park Bahçeler Şubesi Sorumlusu Peyzaj Mimarı Emine Özçınar ile Ziraat Mühendisi İrfan Erişmen üstlendi.

Juri oylaması yapılırken katılımcıların isimleri gizli tutularak numaralama sistemi uygulandı.

LTB sınırları içerisinde yaşayan yurttaşların çevre bilincinin arttırılması ve daha güzel bir çevreye hep birlikte katkı konulması amaçlanan yarışma sonuçları şu şekilde belirlendi:

En Güzel Ev Bahçesi

Sadık Bünyat

Sevcan Sakallı

banner69
Şengül İyigün


En Güzel Balkon/Teras/Çatı Bahçesi

Radiye Erk

Fevziye Pınardan

Vasfiye eren

En Güzel Hobi Bahçesi

Şengül İyigün

Zeki Topcu

Şevki Kozansoy

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER