30 Ağustos mesajları

30 Ağustos mesajları
banner32

KIBRIS TÜRK PİLOTLAR DERNEĞİ

Kıbrıs Türk Pilotlar Derneği Başkanı  Kaptan Pilot Akay Yılmaz da gün dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

“Bugün, Anadolu’nun yeniden Türk yurdu olmasının 98. yıldönümü. Anadolu’ya bir Ağustos günü Malazgirt’ten giren Türk milleti, bu topraklardaki en zorlu sınavını 850 yıl sonra yine bu günlerde verdi ve Afyon Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz’un sonunda, Türk orduları en büyük zaferini kazandı.

Bu yüzden 30 Ağustos sadece Zafer Bayramı değildir, bir ülkenin tekrar fethedilmesinin yıldönümüdür. Başta ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. “

BAY-SEN

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (BAY-SEN) 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı . Bay-Sen mesajında;

“Paşam savaş bitti” diyen bir komutana Mustafa Kemal’in yanıtı “her şey şimdi başlıyor” demesi uzun ince gittiğimiz bu yolda meşakkatli bir sürece girdiğimizi işaret etmiştir.

“Gençler” Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz.

Siz almakta olduğunuz eğitimle bilgi ile insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk onu yücelten ve yaşatan siz olacaksınız. Diyen Ulu Önder 30Ağustos Zafer Bayramı’nı nasıl taçlandıracağımızdan bahsetmiştir. Bugüne kadar bunu gerçekleştiremeyen siyasi irade, bundan sonra milletin iradesi ile değişecektir. Bizler er ya da geç Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muhasır seviyeye geleceğiz.

Mustafa Kemal ve askerlerinin ruhu şad olsun… 30Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun…’ dedi.

KKTC GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ

KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarını çizen kurtuluş savaşının Türk’ün gücünü tüm dünyaya gösteren bir kahramanlık destanı olduğunu vurguladı.

Dernek Genel Başkanı Esen Ömürlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda, Türk Milletini esaretten kurtarıp, özgürlüğe kavuşturan, Türkiye Cumhuriyetinin sınırlarını çizen kurtuluş savaşının Türk’ün gücünü tüm dünyaya gösteren bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

banner69
Akdeniz ve Ege’de Türk haklarını gasp etmeye çalışan Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın adımlarına işaret eden Ömürlü, “AB ve NATO üyesi emperyalist ülkelerin desteğine güvenenler, hüsrana uğramaya mahkûmdurlar” dedi.

Atatürk ve şehitlere rahmet dileyen Ömürlü, “Türk Ulusunun, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler gününü kutlar. Silahlı kuvvetlerinize olan sarsılmaz güvenimizi yineleriz” dedi.

KIBRIS TÜRK EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Dernek başkanı Kazım And yazılı açıklamasında, “dünyanın en güçlü ordularına karşı özgürlük ve bağımsızlık aşkı ile yanan yüce Türk milletinin ulu önder Atatürk’ün liderliğinde, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, sarsılmaz azim ve inancının zaferini millet olarak kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
30 Ağustos’un emperyalist güçler tarafından hazırlanan ve Türkleri küçücük bir coğrafyada esaret altına almak, hatta yok etmek isteyen Sevr Planının yırtılıp atıldığı gün olduğunu ifade eden And, şunları kaydetti:
“Anadolu topraklarının gerçek ve sonsuza kadar tek sahibi olan yüce Türk milletinin ve onun kahraman ordusunun vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğüne kastedenlere karşı tüm dünyaya nasıl mücadele edilmesi gerektiğinin gösterildiği, yeni Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı bu eşsiz zaferin 98’inci Yıl dönümünde ulusumuzun, kahraman silahlı kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve şükranla anarız.”

MEMUR-SEN 

Memur-Sen Genel Başkanı Akın Manga da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıl dönümünü kutladı.
Manga, yazılı açıklamasında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde başlayan Büyük Taarruzun 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandığını kaydetti.
Türk Milletinin, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ayak basışıyla başlatılan, büyük kurtuluş savaşının, 9 Eylül 1922 günü Türk ordularının İzmir’e girişiyle sona erdiğini ifade eden Manga, şunları kaydetti:
“Yunan orduları Ege de denize dökülmüş,  Başkomutanları Trikopis ile, iki Yunan Kolordusu ile 5 Tümenlerinin Kurmay Başkanları ile komuta kademesi, Türk askerine teslim olmuşlardı.Türk Milletini esaretten kurtarıp, özgürlüğe kavuşturan, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünkü sınırlarını çizen Kurtuluş Savaşımız, Türk’ün gücünü, tüm Dünya’ya gösteren bir kahramanlık destanıdır.Bugün Mavi Vatan Doğu Akdeniz ve Ege’de, Türk’ün haklarını yok sayıp, gasp etmeye çalışan zihniyeti, tarihten ders almaya çağırıyoruz. Aksi halde, geçmişten daha bir bedel ödeyeceklerdir.
Türk Ulusunun, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri gününü kutlar, Silahlı Kuvvetlerimize olan sarsılmaz güvenimizi yineler, Ulu Önderimiz Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.”

TMT MÜCAHİTLER DERNEĞİ

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği de, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, bu zaferin önemine işsrte ederek  “98’inci yıldönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler gününü Türk Ulusu’nun kopmaz parçası, Yavru Vatan Kıbrıs olarak sevinç, gurur ve güvenle kutluyoruz” dedi.

Derneğin Genel Başkan Yardımcısı Celal Bayar tarafından yayımlanan mesajda,şunlar kaydedildi:

“30 Ağustos Zaferi, dünya savaş tarihinin önemli olayıdır. En zor şartlarda, yokluklar içinde nice kahramanlıklarla kazanılmış büyük bir zaferdir. Türk Ulusu’nun direnişi ve kurtuluşudur. Yunan yayılmacılığının sonu ve emperyalizmin kesin olarak yenilgisidir.

Bugün çok güçlü çağdaş imkan ve olanaklara sahip Türk Silahlı Kuvvetleri Misakı Milli Hudutları içnde Mavi Vatanda iç ve dış kaynaklı her türlü tehlikeyi bertaraf edecek güç, yetenek ve kararlılığa sahiptir. Tanrı’ya çok şükür ki Yavru Vatan Kıbrıs da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gölgesi ve koruması altında egemen Devletimize sahip özgürlük ve barış içinde yaşayabiliyoruz. KKTC vardır ve sonsuza kadar yaşayacaktır.Kopmaz bir parçası olarak onur duyduğumuz Yüce Türk Ulusu’nun, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın, K.T.B.K.Komutanlığı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve TSK gününü gönülden kutlar, vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi saygı ve şükranla anarız.Ulu Tanrı, Yüce Türk Ulusu’nun gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerini her daim, her yerde muzaffer eylesin.”

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER