4'LÜ KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

 “ÇALIŞMALAR İYİ GİTMEKTEDİR” CTP, TDP, HP ve DP Genel Başkanları koalisyon görüşmeleri çerçevesinde bugün DP Genel Merkezi’nde yaklaşık...

4'LÜ KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR
banner32

 

“ÇALIŞMALAR İYİ GİTMEKTEDİR”

 

CTP, TDP, HP ve DP Genel Başkanları koalisyon görüşmeleri çerçevesinde bugün DP Genel Merkezi’nde yaklaşık bir buçuk saat süren bir görüşme yaptı. Görüşme sonrasında açıklama yapan DP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, görüşmelerin yarın CTP Genel Merkezi’nde devam edeceğini söyleyerek, bugünkü toplantıda biraz daha ilerleme sağlandığını belirtti.

 

4’lü koalisyon görüşmeleri sürüyor. Bu çerçevede CTP, TDP, HP ve DP Genel Başkanları koalisyon görüşmeleri çerçevesinde  DP Genel Merkezi’nde bir araya geldi Açıklamayı Serdar Denktaş yaptı.

Görüşmelerin iyi niyet ve hedef doğrultusunda devam ettiğini, karşılaşılan sorunların da iyi niyetle çözülmeye çalışıldığını söyleyen Denktaş, “Bir ilerleme sağlanmıştır. Çalışmalar iyi gitmektedir” diye konuştu. 6. Toplantının CTP genel merkezinde yapılacağını söyledi.

Ülkede yaratılmaya çalışılan kamplaşmadan rahatsızlık duyduklarına vurgu yapan Denktaş, bunun ortadan kalkması için de üzerlerine düşeni yerine getireceklerini söyledi.

Gazetecilerin hükümeti kurma görevini alan UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ile görüşüp görüşmeyeceklerine ilişkin sorusunu yanıtlayan HP Genel Başkanı Kudret Özersay, HP Parti Meclisinin aldığı karar doğrultusunda, ülkeye zaman kaybettirmemek adına UBP ile hükümet kurma yönünde bir görüşmeleri olmayacağını söyledi.

banner69
Özersay, bunun Özgürgün ile başka konularda diyalogları olmadığı anlamına gelmediğini, demokratik bir ülkede siyasi parti başkanlarını yok sayarak hareket etmediklerini belirtti.

Aynı soruyu yanıtlayan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da, UBP ile bir koalisyon kurmalarının mümkün olmadığını; ancak Özgürgün ve heyetinin, CTP’yi ziyaret etmek istemesi halinde kahve ikram edebileceklerini söyledi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de, UBP ile hiçbir şekilde hükümet kurma görüşmesi yapmayacaklarını vurgulayarak, “Ülkenin kamplara bölünmek istendiği bir dönemde gelip bizimle kahve içmek isterlerse buyursunlar” dedi.

DENKTAŞ: “ZORLAMA ALTINDA OLAN BENİM”

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ise, randevu istenmesi halinde vereceklerini, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün görüşmek isterse görüşeceklerini kaydetti.

“UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün zorlama bir koalisyon sıkıntı verir” yönündeki açıklamasını değerlendirmesi istenen DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Katılıyorum bu söze. Zorlama koalisyonlar sıkıntı yaratır. Şu anda üçlü bir koalisyon kurulması zorlaması altında olan benim” dedi.

Başka bir soru üzerine Denktaş, “Bütün bu kargaşa zorlama bir koalisyon kurulması içindir. Ben diyorum ki Başbakan haklı. Zorlama koalisyon kolay yürümez” diye konuştu.

CTP Genel Başkanı Erhürman, kendilerinde zorlama olmadığını, ortak bir anlayış içinde hareket ettiklerini, icraat yapabilecekleri bir koalisyon oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de, hiçbir zorlama olmadan, iyi niyetle, ülkeye örnek bir koalisyon modeli sunmaya çalıştıklarını belirtti.

 

HP Genel Başkanı Kudret Özersay da, “zorlama koalisyona” ilişkin soruya karşılık, “Buraya kendi arabamla geldim, zorla gelmedim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER