5 bin yüz siperi, 20 aspiratör ve biyokabin ülkeye ulaştı

5 bin yüz siperi, 20 aspiratör ve biyokabin ülkeye ulaştı
banner32
banner78

AB Koordinasyon Merkezi, sağlık çalışanları için 15 bin yüz koruyucu, yoğun bakım üniteleri için 20 aspiratör, laboratuvar için biyokabin ve hastane için tıbbi atık öğütücüsünün ülkeye ulaştığını açıkladı.

banner69
Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi tarafından AB Mali Yardım Tüzüğü çerçevesinde Kovid-19 ile mücadele konusunda Avrupa Komisyonu ve UNDP işbirliği ile çalışmalar devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı ile yürütülen çalışmalar kapsamında, UNDP tarafından 10 Nisan tarihinde getirilen ve laboratuvara teslim edilen 576 PCR kitinin ardından, sağlık çalışanları için 15 bin yüz koruyucu, yoğun bakım ünitelerinde kullanılmak üzere 20 aspiratör, Kovid-19 tanısal testlerini yürüten laboratuvar için bir biyogüvenlik kabini ve tıbbi atıkların imhası için hastanende kullanılmak üzere bir tıbbi atık öğütücüsü Mersin’den yola çıkarak ülkeye ulaştı.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp
Alp - 1 yıl Önce

İşte bakın ne güzel..Acaba bunlar da mı kaçak? Tatari'ye göre belki de kaçaktır kimbilir..Bir bakarsınız aniden bir son dakika haberi ve Tatari bu malzemelerin kaçak olduğunu söyler..Sağı solu belli olmaz bunun,Allah hepimizin yardımcısı olsun...

SIRADAKİ HABER