banner22

AB Uyum Komitesi toplandı

AB Uyum Komitesi toplandı
banner30

Cumhuriyet Meclisi’nde ‘Avrupa Birliği Uyum Yasa Tasarılarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici ve Özel Komite’, bugün toplandı.

Meclisten verilen bilgiye göre, Komite, CTP Milletvekili Armağan Candan başkanlığında yapılan toplantıda, gündeminde bulunan Veteriner Tıbbi Ürünler Yasa Tasarısı’nı görüşerek oy birliği ile kabul etti. 

Komite Başkanı Armağan Candan, gıda güvenliği, kamu sağlığı ve tüketicinin korunması için çok önemli bir adım olan yasanın yoğun bir çalışma sürecinden sonar tamamlanmış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Candan yasa çalışmasının tamamlanmasına katkı koyan komite üyesi milletvekillerine, Tarım ve Sağlık Bakanlıklarına, ‘AB Koordinasyon Merkezi’ne, Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği’ne, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği’ne ve Meclis çalışanlarına teşekkür etti.

Toplantıya, Candan’la birlikte UBP Milletvekili ve Komite Başkan Vekili Hasan Taçoy, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu,  UBP Milletvekili Ersan Saner, CTP Milletvekili Salahi Şahiner, HP Milletvekili Hasan Büyükoğlu ve HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu katıldı.

YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner25