AKDAĞ'IN TEMASLARI

“HİZMET ETMEK BENİM İÇİN ŞEREFTİR”Dün gece KKTC’ye gelen TC Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, bu sabah temasları çerçevesinde ilk olarak...

AKDAĞ'IN TEMASLARI
banner32

“HİZMET ETMEK BENİM İÇİN ŞEREFTİR”

Dün gece KKTC’ye gelen TC Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, bu sabah temasları çerçevesinde ilk olarak Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüştü. Akdağ daha sonra Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Erhürman ile görüştü. Akdağ, Kıbrıs Türk halkının eğitimi, kabiliyetleri ve bu toprakların potansiyelinin, kısa bir zamanda, kişi başına düşen geliri 25 bin dolara çıkarmak için büyük fırsatlar sunduğunu söyledi. Akdağ, “Gözbebeğimiz olan bir toprağın, gözbebeği inşalarına hizmet etmek benim için bir şereftir” dedi.

 

KKTC’ye gelen Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ilk olarak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile bir araya geldi. Kabulde TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve Cumhurbaşkanlığı yetkilileri de hazır bulundu. Kabul yaklaşık bir saat sürdü.

Recep Akdağ, daha sonra Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay tarafından kabul edildi. Akdağ, konuşmasında, KKTC ile ekonomik iş birliği ve gelişme konularından sorumlu Başbakan Yardımcısı olduğunu belirterek, bundan büyük memnuniyet ve gurur duyduğunu, ayrıca Kıbrıs’a her gelişinde farklı bir heyecan duyduğunu söyledi.

Meclis Başkanı Uluçay da, KKTC-TC arasında ilişkilerin geliştirilmesinde bugüne dek ortaya konan katkılara teşekkür ederek, bundan sonra da bu katkı ve yardımların devam edeceğini bildiklerini söyledi.

banner69
“25 BİN DOLARA ÇIKARABİLİRİZ”

Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Akdağ, Başbakan Tufan Erürman tarafından da kabul edildi. “Gözbebeğimiz olan bir toprağın, gözbebeği insanlarına hizmet etmek benim için bir şereftir” diyen Akdağ, ayda bir kere KKTC’yi ziyaret etmeye çalışacağını söyledi. 

ERHÜRMAN VURGULADI

“TC İLE İLİŞKİLER YAŞAMSAL ÖNEMDE”

Başbakan Tufan Erhürman da, “TC ile ilişkiler KKTC için yaşamsal önemdedir. Başka ülkelerle, başka yerlerle kıyaslanamaz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER