AKINCI, SENDİKAL PLATFORM'U KABUL ETTİ

 “POLİS GEREKEN BİÇİMDE DAVRANMADI” Afrika gazetesi ve meclis önünde yaşanan olaylarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu ülkenin...

AKINCI, SENDİKAL PLATFORM'U KABUL ETTİ
banner83
banner80

 

“POLİS GEREKEN BİÇİMDE DAVRANMADI”

 

Afrika gazetesi ve meclis önünde yaşanan olaylarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu ülkenin güvenliğinden sorumlu makamlar hangi fikre sahip olursa olsun her vatandaşın güvenliğini korumak yükümlülüğündedir. Maalesef polis gereken biçimde davranmadı. Burası bir hukuk devleti olmak zorundadır kaba kuvvet devleti olamaz” dedi.

 

banner69
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Sendikal Platform üyelerini kabul etti. Platform adına söz alan KTÖS Genel Sekreteri Şenel Elcil, toplumsal barışın sağlanması ve ülkede alışık olunmayan durumların önüne geçilmesi amacıyla Cuma günü bir yürüyüş ve miting düzenleyeceklerini söyleyedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Akıncı da, ülkeye yakışmayan olaylar yaşandığını belirtti. Gazetenin yayınları ile ilgili düşüncelerimi daha önce de ifade ettiğini kaydeden Akıncı “Ancak görüşler beğenilmiyor diye bir gazeteye fiili saldırı düzenlenmesini kabul edemeyiz. Sessiz kalamayız. Biz hoşgörünün egemen olduğu bir dokuya sahibiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER