AKINCI, TİYATRO OYUNU İZLEDİ

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Akıncı eşi Meral Akıncı ile birlikte Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları’nın oyunlarını izledi....

AKINCI, TİYATRO OYUNU İZLEDİ
banner94
banner90

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Akıncı eşi Meral Akıncı ile birlikte Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları’nın oyunlarını izledi. 1999’da yanan Devlet Tiyatrosu’nun idari bölümlerinin yapıldığını ancak asıl yapılması gereken sahnenin ihmal edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, yanık sahneyi yaşama geçirmenin, her zaman saygıyla anılacak bir hareket olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı eşi Meral Akıncı ile, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri çerçevesinde Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “İki Kişilik Hırgür” ve Devlet Tiyatroları’nın Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelediği “İstibdat Kumpanyası” oyunlarını izledi.

Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunu izledikten sonra bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı her tiyatro oyununun hayatın kendisi olduğunu söyledi.

İkinci Dünya Savaşı’nın yıkıntılarından ilk tamir edilen binaların tiyatro ve kültür binaları olduğunu kaydeden Akıncı, sanata ve kültüre değer veren toplumların çok kısa sürede daha ileriye gittiklerini ifade etti.

“ASIL YAPILMASI GEREKEN İHMAL EDİLDİ”

Cumhurbaşkanı Akıncı, 1999’da yanan Devlet Tiyatrosu’nun idari bölümlerinin yapıldığını ancak asıl yapılması gereken sahnenin ihmal edildiğini belirtti.

Akıncı, yanık olan Devlet Tiyatroları’nın sahnesini yaşama geçirmenin, her zaman saygıyla anılacak bir hareket olacağını söyledi.

Akıncı, “Sadece Cumhurbaşkanı olarak değil, bir sanatsever ve tiyatro sever olarak bu projenin arkasında durmaya devam edeceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER