Akıncı'dan yeni Cumhurbaşkanlığı ve Meclis binası ile ilgili açıklama

Akıncı'dan yeni Cumhurbaşkanlığı ve Meclis binası ile ilgili açıklama
banner83
banner80

4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi müjdesini işaret ederek, "Yeni binaların yapımı bir başkasının kararı ve lütfu olarak gerçekleştirilmez. Devletlerin itibarı binalarının ihtişamı ile ölçülmez" dedi.

Akıncı'nınpaylaşımı şöyle:

"KKTC Cumhurbaşkanlığı ofisi olarak kullanılan binanın yapım tarihi 1939’dur. Dr. Fazıl Küçük’ten başlayarak işlevini günümüze kadar taşıyan bu tarihi binanın hemen yanına 1989 yılında yeni bir bina daha yapıldı. Diğerinden tam 50 yıl daha genç olan bu binayı, bilimsel raporlar ışığında çürüğe çıkıp tehlikeli duruma geldiğinden, 2018 yılında yıktırmak zorunda kaldık. 'Gecekondu' yakıştırması yapılan mütevazi tarihi yapı ise ayakta durmaya devam ediyor. Kuşkusuz ihtiyaca göre , yeri geldikçe yeni binalar yapılabilir; ama toplumlar bunu önceliklerini gözeterek, yasa ve kurallarına uygun biçimde yaparlar. Bir başkasının kararı ve lütfu olarak gerçekleştirmezler. Devletlerin itibarına gelince, binalarının ihtişamı ile ölçülmez. Demokrasisi, özgürlüklere , insan haklarına, hukuka, adalete saygısı, yurttaşlarının refah düzeyi ile ölçülür."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek Ahmet
Melek Ahmet - 1 yıl Önce

Kes be adam sesini her ay aylığını aldığında omurun değil nereden geldi. Sen her taraftan alın aylığını. Hem TCden. Hem Rum’dan. Hem ABden. Hem ABDden. Acans hain seni.

Zalihe Yusuf
Zalihe Yusuf - 1 yıl Önce

Senin Cumhurbaşkanı döneminde her istediğini verdin Rum’a. Yine seni istemedi. Hiç bir zamanda istemez. Uyan artık lütfen sen KKTCde bir iç savaş yaratmak isteyen sadece.

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

İşte budur..Ama anlayana...

SIRADAKİ HABER