Akıncı: "Halkımızın sağlığından öte düşünecek başka bir şeyimiz yoktur"

Akıncı: "Halkımızın sağlığından öte düşünecek başka bir şeyimiz yoktur"
banner32
banner78

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Cumhurbaşkanlığında bugün gerçekleşen toplantıya ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Akıncı'nın değerlendirmesi şöyle:

"İçinde bulunduğumuz koşullarda halkımızın sağlığından öte düşünecek başka bir şeyimiz yoktur. Bugün Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleştirdiğimiz toplantıda hükümeti, muhalefetteki partileri, yargısı, savcılığı, meclisi ile beraber Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 6 ay süreyle ertelenmesi konusunda konsensüse vardık.

banner69
Her zaman vurguladığım gibi içinde bulunduğumuz koşullar hızlı hareket etmeyi de gerekli kılıyor. Atacağımız adımları vaktinde atmazsak, daha sonra atmak zorunda kaldığımızda çeşitli gecikmelerin bedellerini ödemek zorunda kalabiliriz. Olağanüstü durum tartışmalarına dönmek amacında değilim ama en azından sokağa çıkma yasağı ile ilgili mevzuat hükümetin elinde mevcuttur. Geriye kalan iradedir ve bu iradenin de bir an önce gösterilmesinde büyük fayda vardır.

Sağlık konuları ile ilgili gönüllük esasına göre davette bulunduğum Sağlık Bakanlığı yapmış 4 arkadaşımız, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanımız ve Başhekimlik yapmış 2 arkadaşımız ile Cumhurbaşkanlığı Sağlık Danışma Kurulumuz oluşturuldu. Bu konuda yapacakları danışmanlık Kıbrıs Türk toplumunun daha sağlıklı günlere ulaşmasını amaçlamaktadır."

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER