banner22

Akıncı ve Uluçay mesaj yayınladı

Akıncı ve Uluçay mesaj yayınladı
banner32

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk toplumunun varoluş mücadelesinin lideri merhum Dr. Fazıl Küçük’ün değerli eşi Süheyla Küçük’ün vefatı nedeniyle başsağlığı ve taziye mesajı yayınladı. Merhumenin oğlu Mehmet Küçük’ü telefonla arayarak başsağlığı dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Akıncı mesajında şöyle dedi:
 
“Kıbrıs Türk toplumunun varoluş mücadelesinin lideri merhum Dr. Fazıl Küçük’ün değerli eşi Süheyla Küçük’ün vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Merhumeye Allah’tan rahmet dilerken, sevgili oğlu Mehmet Küçük’ün acısını paylaşır, tüm sevenlerine ve toplumumuza başsağlığı dilerim.”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da mesaj yayınlayarak şunları kaydetti:

"Kıbrıs Türkünün özgürlük mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük'ün değerli eşi Süheyla Küçük’ün bu sabah tedavi gördüğü Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdiği haberini almanın derin üzüntüsünü yaşıyorum.
Sayın Süheyla Küçük, mücadele yıllarında Dr. Küçük’ün her zaman yanında olmuş, acılarla dolu olduğu kadar büyük zaferler de içeren tarihimize tanıklık etmiş bir hanımefendiydi. Örnek kişiliği, mütevazılığı, ayni zamanda eş, anne ve kadın olarak tanıyan herkesin saygı ve hayranlığını kazanmış bir büyüğümüzdü. Sayın Süheyla Küçük’ü kaybetmiş olmamız sebebiyle ailesine, sevenlerine ve tüm halkımıza başsağlığı dilerim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER