banner22

Alsancak Belediyesi haşere üreme noktalarını ilaçlıyor

Alsancak Belediyesi haşere üreme noktalarını ilaçlıyor
banner32

Alsancak Belediyesi sinek ve haşere ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Alsancak Belediyesi Sağlık Şubesi, yaz döneminde belediyenin ilaçlama ekipleriyle belediye sınırlarında başlattığı ilaçlama çalışmalarına yoğunluk verdi.

Belediye yaz aylarının büyük sorunlarından olan haşere ve sineklerin yumurtlama alanlarından olan dere yataklarında ve su birikintilerinde ilaçlama çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü açıkladı.

KIBRIS GENÇ TV’ye açıklama yapan Alsancak Belediye sağlık şubesi personeli, ilaçlamayı çevre ve doğa dostu biyolojik ve ekolojik ürünlerin kullanıldığını aktararak tüm evlere ve kümes ve ağıllara tek tek girilerek ilaçlama çalışmaları yapıldığı belirtildi.

Sağlık şubesi personeli uygulama kapsamında hamam böceği, haşere ve sineklere karşı dolap içleri, tuvalet,  banyo ve lavaboların bazı köşelerine jel ilaçlama yöntemi uygulandığını belirtti.

Belediye personeli “diş macununa benzeyen bir jel kullanıyoruz ve bu ilacı belli noktalara uyguluyoruz, böcek yiyor ve yuvasında ölüyor ve hiç bir şeklide ev halkına zarar vermiyor ”dedi.

Alsancak Belediyesi, ilaçlama sırasında evde bulunmayan ev sahiplerine dış ilaçlama yapıldığını, ilaçlama yapılmasını istedikleri takdirde belediyeyi arayıp ekiplerin ilaçlama yapılması için evlere yönlendirdiklerini aktardı.

banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51