Amcaoğlu: "Bankalardaki yığılmayı önlemek için farklı tarihlerde maaş ödemesi yapılacak"

Amcaoğlu: "Bankalardaki yığılmayı önlemek için farklı tarihlerde maaş ödemesi yapılacak"
banner32
banner76

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, sosyal yardım alanların, engellilerin ve kamu emeklilerinin 24 Nisan’da, Sosyal Sigorta emeklilerinin 28 Nisan’da, kamu çalışanlarının 4 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı.

Amcaoğlu, maaş nitelikli diğer tüm ödemelerin de 4 Mayıs’ta olacağını duyurdu.

banner69
Maliye Bakanı Amcaoğlu, “Bankalarda yığılmaları önlemek amacıyla bu ayki maaş ve benzeri ödemeler üç farklı tarihte yapılacak” dedi.

Maliye Bakanı Amcaoğlu, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Sosyal yardım alanlar, engelli yurttaşları ve devlet emeklileri 24 Nisan Cuma günü, Sosyal Sigorta emeklileri 28 Nisan Salı günü ve kamu çalışanları ile maaş nitelikli diğer tüm diğer ödemeler 4 Mayıs Pazartesi günü yapılacak. Vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymalarına önem veriyoruz. Üç farklı tarihte ve her tarih arasına bir kaç gün bırakarak ödeme yapıyor olmasının nedeni, vatandaşların bankalardaki yığılmalarını önlemektir”

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 14:39
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliya
Aliya - 1 yıl Önce

Bravo be Amcaoğlu kardeşim...Yalnızca bunu yapmak kafi değil,insanlara maske zorunluluğunu sıkı denetim altına almanız lazım..Yollar sokaklar insan dolu ...Kimi top oynuyor,kimi elele yollarda dolaşıyor,kimi deniz kenarında yürüyüş yapıyor..Marketlerde çalışanlar isteyen maske takıyor istemeyen takmıyor vs vs...Eeeeee denetim nerde? Polis deseniz gündüzün adeta meydanda yok...Kısa zamanda başarmak istiyorsak;Lütfen daha sıkı denetim,denetim,denetim...

SIRADAKİ HABER