Amcaoğlu: "Tüm okullarda Koronavirüs tedbirlerine büyük önem veriyoruz"

Amcaoğlu: "Tüm okullarda Koronavirüs tedbirlerine büyük önem veriyoruz"
banner32

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, ülkedeki tüm okullarda Koronavirüs tedbirlerine büyük önem verdiklerini kaydetti.

Bakan Amcaoğlu,  Gazimağusa ve İskele’deki bazı okulları ziyaret etti.

banner69
Bakan Amcaoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı daire müdürleri ile birlikte Gazimağusa’da Meslek Lisesi, Uygulama Anaokulu, Çanakkale Ortaokulu, Canbulat Özgürlük Ortaokulu ve Polatpaşa İlkokulu’nu gezdi. Gazimağusa’da yeni ortaokul ve lise projesinin müjdesini verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Amcaoğlu, İskele’de yapımı devam eden Türk Maarif Koleji binası inşaatını ve bu bölgede Günsel ailesi tarafından yapılacak okulun arazisini inceledi. Bakan Amcaoğlu’nun İskele temaslarına Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da eşlik etti.

Bakan Amcaoğlu, okul yöneticileri ve öğretmenlerden, tüm sorunlarla ilgili bilgi alırken, Koronavirüs salgınıyla ilgili tedbirleri yerinde gördü, bu konuda gereken her şeyin yapıldığını belirtti.

Bakan Amcaoğlu, okullarda alınan tedbirlerin ötesinde, velilerin de evlerde çok dikkatli olmalarını ve hem kendilerini, hem de çocuklarını olası bulaş riski karşısında korumak için azami gayret göstermelerini istedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 13:35
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet dilaver
Mehmet dilaver - 5 ay Önce

Yarından tüm okulların kapanması lazım önce sağlık ilerde neler olacak düşünemiyormusunuz ortalık yanıyor millet tedirgin

SIRADAKİ HABER