AP'DEN BİR HEYET KIBRIS'A GELİYOR

Avrupa Parlamentosu’nun Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesi’nden bir heyet, Kayıp Şahıslar Komitesi çalışmaları...

AP'DEN BİR HEYET KIBRIS'A GELİYOR
banner32
banner78

Avrupa Parlamentosu’nun Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesi’nden bir heyet, Kayıp Şahıslar Komitesi çalışmaları hakkında bilgi almak üzere gelecek hafta adaya gelecek.

Avrupa Parlamentosu’nun Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesi’nden (LIBE) bir heyetin, Kayıp Şahıslar Komitesi (CMP) çalışmaları hakkında bilgi almak üzere gelecek hafta Adaya geleceği bildirildi.

Avrupa Parlamentosu’nun Kıbrıs Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 Nisan’da saat 09.00’da BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’la görüşecek heyet, saat 10.00’da Kayıp Şahıslar Komitesi üyeleri Gülden Plümer Küçük, Nestoras Nestoros ve Paul-Henri Anni ile bir araya gelecek ve ardından 11.30’da Antropoloji Laboratuarı’nı ziyaret edecek. Heyet, saat 12.15’te Antropoloji Laboratuvarında basın toplantısı düzenleyecek.

Heyet 4 Nisan’da öğleden sonra Güney Kıbrıs’ta temaslarına devam edecek ve ardından Kıbrıslı Türk ve Rum kayıp yakınlarıyla AB Evinde ayrı ayrı bir araya gelecek.

AP Delegasyonu şu isimlerden oluşuyor:

banner69
Juan Fernando López Aguılar, (S&D, İspanya) (Heyet Başkanı)

Ana Gomes, (S&D, PT)

Asim Ademov, (EPP, BG)

Tomáš Zdechovskỳ, (EPP, CS)

Elissavet Vozemberg-Vrıonıdı, (EPP, EL)

Heyete eşilik edecekler:

Lefteris Chrıstoforou, (EPP, CY)

Costas Mavrıdes, (S&D, CY)

Demetris Papadakıs, (S&D, CY)

Eleni Theocharous, (ECR, CY)

Takis Hadjıgeorgıou, (GUE, CY)

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER