Arıklı: “KKTC’ye artık bir şans verme zamanı geldi"

Arıklı: “KKTC’ye artık bir şans verme zamanı geldi"
banner32
banner76

Yeniden Doğuş Partisi dün akşam Esentepe ve Bahçeli köylerini ziyaret ederek, seçim çalışmalarını sürdürdü.

Esentepe’de konuşan Seçim Komite Başkanı Turan Büyükyılmaz, ikinci tura en yakın adayın Erhan Arıklı olduğunu söyleyerek gittikleri her yerde miting gibi toplantı yaptıklarını ve halkın ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi.

banner69
Genel Sekreter Bertan Zaroğlu ise, Erhan Arıklı’nın kazanması halinde Kıbrıs Türk siyaset tarihinde yeni bir sayfa açılacağını, federasyon defterinin kapatılacağını ve KKTC’nin tanınması için Türkiye ile birlikte ciddi bir kampanya yapılacağını söyledi.

Esentepe’de konuşan YDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı; “KKTC’ye artık bir şans verme zamanı gelmiştir. Federasyon artık ölmüştür. 3 Haziran 1968 de Beyrut’ta başlayan müzakereler 52 yıldan beri devam ediyor. Bu görüşmelerde hep federasyon konuştuk. Bir yere varamadık. Gelin artık iki devletli bir çözümü konuşalım. KKTC’ye bir şans verelim” dedi.

Arıklı Bahçeli köyünde yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Akıncı’ya da yüklenerek, Akıncı’nın Grant Montana’da Ruma verilemeyecek bütün tavizleri vermesine rağmen, Rumu ikna edemediğini söyleyerek; Daha verecek neyin kaldı Sayın Akıncı? Hani senin neslinin son denemesi idi. Hani başaramamıştın? Ne oldu da yeni bir şans istiyorsun?” diye sordu.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER