banner22

Arıklı: "Komplo mu, dandik test kiti mi?"

Arıklı: "Komplo mu, dandik test kiti mi?"
banner32

YDP Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı, özelde yaptırdığı testlerde “negatif” hastanede yapılan testlerde ise “düşük pozitif” sonucu çıkmasını eleştirdi
YDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı, hem özel hastanelerde, hem de Amerikan Sağlık Örgütü’nün onayladığı test kiti ile PCR testi yaptırdığını, tüm sonuçların negatif çıktığını belirterek, “Ama Sağlık Bakanlığı hala ‘düşük pozitif’ iddiasında” dedi.

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve pandemi otelinde karantinaya alınan Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı, hem özel hastanelerde, hem de Amerikan Sağlık Örgütü’nün onayladığı test kiti ile PCR testi yaptırdığını, tüm sonuçların negatif çıktığını belirterek, “ama Sağlık Bakanlığı hala ‘düşük pozitif’ iddiasında” dedi.

Arıklı, hem özel hastanelerde, hem de Amerikan Sağlık Örgütü’nün onayladığı test kiti ile PCR testi yaptırdığını, tüm sonuçların negatif çıktığını belirterek, “ama Sağlık Bakanlığı hala ‘düşük pozitif’ iddiasında” ifadelerini kullandı.

Arıklı, “Bana komplo kurdunuz ve seçim kampanyasından beni uzak tutmak istiyorsunuz demeyeceğim çünkü Bakanlık’taki ve hastanedeki sağlık ekibine güveniyorum. Laboratuvarda çalışan iki hemşire yakın akrabam” dedi. Sağlık Bakanlığı’na seslenen Arıklı, “Diyeceğim tek şey şu; elinizdeki test kitleri dandik. Ölü hücre ile canlı virüsü birbirinden ayıramıyor. Bu test kitlerini size kim kaça kakaladı ise bunun hesabını soracağız” diyerek tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER