Arıklı: "Seçime en hazır partiyiz"

Arıklı: "Seçime en hazır partiyiz"
banner78

Dün akşam Girne Öğretmenevinde düzenlenen katılım töreninde YDP ye 115 yeni üye katıldı.

Katılım töreninde bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ramazan Karal; “Girne İlçesini YDP’nin kalesi yapmaya ahdettik. Şu anda Girne İlçesinde üye sayımız 3000’i geçti. Hedefimiz yıl sonuna kadar üye sayımızı 4000’e çıkarmak ve en ücra köy ve mahallelerde bile örgütlenmek. Partimizi yıpratmaya çalışanlara gülüp geçiyoruz. Bize güvenin…” dedi.

Genel Sekreter Enver Öztürk ise YDP olarak Hükümete isteyerek girmediklerini, bu sıkıntıların yaşanacağını çok iyi bildikleri halde memleketi hükümetsiz bırakmamak için mecburen Hükümete girdiklerini söyledi.

banner69
Öztürk; “YDP üzerine planlı bir algı operasyonu yürütülüyor. Memlekette bütün olumsuzlukların sorumlusu YDP imiş gibi bir hava estiriliyor. Bu algı operasyonunu yıkıp geçmek için sahadayız. YDP seçimlerden sonra Hükümeti kuran parti olacak. Bunu kimse engelleyemez” dedi.

Törende son konuşmayı yapan Genel Başkan Erhan Arıklı; “ YDP sekiz cephede birden savaşıyor. Tek Milletvekili ve tek bakanlığız ama bu savaştan rakiplerimizi ve düşmanlarımızı ezerek çıkacağız” dedi.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti; “Üye sayısı açısından ikinci partiyiz. Yakında bir seçim var. Ülkenin ihtiyacı olan reform ve yapısal dönüşümleri sağlayacak bir Hükümete ihtiyaç var. Gelin seçim barajını yükseltelim. %10 seçim barajı istikrarlı bir Hükümet için şarttır. YDP önümüzdeki dönem ülkenin kaderini, makus talihini yenecek tek partidir”

YDP’ye önümüzdeki hafta Lefkoşa ve Mağusada yeni katılım törenleri düzenlenecek.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER