ASGARİ ÜCRET AYNI KALDI

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, asgari ücrete yapılan itirazı görüşerek, 14 Mart’ta belirlenen asgari ücretin aylık 2 bin 365 TL olarak aynı kalmasına...

ASGARİ ÜCRET AYNI KALDI
banner94
banner90

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, asgari ücrete yapılan itirazı görüşerek, 14 Mart’ta belirlenen asgari ücretin aylık 2 bin 365 TL olarak aynı kalmasına karar verdi. Kıbrıs Genç TV’de konuyu değerlendiren TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, HÜR-İŞ’e de eleştirilerde bulundu.

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, asgari ücrete, Hür İşçi Sendikaları Federasyonu ve Türk İşçi Sendikaları Federasyonu’nun yaptığı itirazları Erçin Tekapınar başkanlığında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda görüştü. Toplantıda asgari ücretin saatlik 13.64 TL, günlük 109.15TL, haftalık 545.77 TL ve aylık 2 bin 365 TL olması; 5 devlet ve 4 işveren tarafı temsilcisinin “evet”; 5 işçi tarafı temsilcisinin “ret” oyuyla; oy çokluğuyla kabul edildi. Asgari ücret, Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, 1 Mart 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde yürürlüğe girecek.

ASGARİ ÜCRET AYNI KALDI

BIÇAKLI İTİRAZIN REDDİNİ YORUMLADI

Kıbrıs Genç Tv’de yayınlanan Kıbrıs Dosyası programına katılarak Ali Kişmir’in sorularını yanıtlayan TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı da konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

ASGARİ ÜCRET AYNI KALDI

BIÇAKLI, HÜR-İŞ’İ ELEŞTİRDİ

Bıçaklı, Hür İşçi Sendikaları Federasyonu’na da eleştirilerde bulundu.

 

ASGARİ ÜCRET AYNI KALDI

BAKANLIK ÖNERİ KABUL EDECEK

Bu arada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 22/1975 Sayılı Asgari Ücretler Yasası çerçevesinde izlenen asgari ücret belirlenme sürecinde değişikliğe gidilmesi yönünde karar aldı. Bu doğrultuda; Bakanlık, ilgili tüm paydaşlardan, asgari ücretin tanımı ve belirlenmesi sürecinin nasıl olması gerektiği konusunda 6 Nisan tarihine kadar yazılı görüş, öneri ve tavsiye kabul edecek. 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER