ATAKAN, TEL-SEN HEYETİNİ KABUL ETTİ

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bakanlığının yetki alanındaki konularda atılacak adımlarda, ilgili sivil toplum örgütleri...

ATAKAN, TEL-SEN HEYETİNİ KABUL ETTİ
banner32

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bakanlığının yetki alanındaki konularda atılacak adımlarda, ilgili sivil toplum örgütleri ve konunun paydaşlarıyla istişare ederek ve diyalog kurarak karar alacaklarını söyledi. Atakan, bakanlıkla basın üzerinden değil doğrudan diyalog kurulmasını da istedi.

banner69

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası Başkanı Tamay Soysan ve Yönetimi Kurulu üyelerini kabul etti. Kabul sırasında ilk sözü alan Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, Bakan Atakan’ın geçtiğimiz hafta telekomünikasyon altyapısı konusunda sarf ettiği sözlerden sendikanın duyduğu rahatsızlığı aktardı. Soysan, sendikanın sadece çalışanların hak ve kazanımlarını değil, ülkenin değerlerini de korumak için çalıştığını söyledi.

Soysan, GSM operatörleriyle 2010 yılında yapılan anlaşmadan sonra Telekomünikasyon Dairesi’nin gelir ve hizmetlerde büyük kayba uğradığını söyledi. Soysan, 2010 yılında GSM operatörlerine çıkış izni verilmesiyle birlikte devletin de büyük kayba uğradığını ifade etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Atakan ise bakanlığın yetki alanında bulunan konularda atılacak adımların, gerek sendika, gerek oda olsun, o konunun paydaşlarıyla istişare edildikten ve diyalog kurulduktan sonra atılacağını söyledi.  Atakan, bakanlığın paydaşlarına da seslenerek iletişimi basın üzerinden değil, doğrudan yapma taraftarı olduğunu, kendisine veya Özel Kalem Müdürü’ne her zaman ulaşılabileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER